×
Поиск по сайту


Як грати в доміно?

28
серпня
2022
Бельський Любомир Романович508780Ігри

Доміно – цілий вид популярних настільних ігор для 2-4 гравців, для гри використовуються плитки з особливою розміткою. Найпопулярніша з ігор – доміно, служить також основою для інших ігор виду. Читайте далі і ви дізнаєтеся, як грати в неї.

Підготовка до гри в доміно

Комплект доміно

1. Виберіть комплект доміно

Стандартний комплект містить 28 прямокутних плиток з кількістю точок від 0 до 6 на обох кінцях лицьового боку. На звороті нічого немає. Комплекти доміно коштують зовсім недорого, деякі для зручності транспортування продаються з футляром.

 1. Дешевий набір для гри найпростіше знайти в магазині вживаних товарів або на блошиному ринку. Час практично не владний над плитками доміно, тому не хвилюйтеся щодо віку набору.
 2. Набір необов'язково купувати можна просто позичити у друзів або родичів.
 3. Існують і великі набори з номерами від 0 до 12 або більше, аж до 18. Втім грати в них потрібно так само, незалежно від номерів. У цій статті розглядається гра стандартним набором з номерами від 0 до 6.

Вибрати місце для доміно

2. Виберіть місце для гри

Для доміно потрібна досить велика та рівна поверхня, найкраще підійде великий стіл. Під час гри виникає легкий шум від клацаючих плиточок, врахуйте це при виборі місця.

Перемішайте плитки доміно

3. Перемішайте плитки

Переверніть усі плитки доміно лицьовою стороною донизу, пересувайте їх руками, не перевертаючи. Перемішавши, відсуньте всі плитки убік, щоб їх не було на ігровому полі. Перемішані плитки називають ринком.

Процес гри

Набрати плитки доміно

1. Наберіть початкові плитки

Візьміть з ринку сім плиток і поставте їх так, щоб противник не бачив лицьової сторони.

Визначте порядок гри в доміно

2. Визначте порядок гри

Є кілька способів; виберіть найбільш зручний для вас та партнера. Найбільш популярні такі:

 1. Кожен гравець бере з базару по одній додатковій плитці. Той, на якому загальна кількість крапок більша, і ходить першим.
 2. Обидва дивляться свої плитки, першим ходить той, у кого плитка з найбільшим загальним числом.
 3. Кожен показує дубль (плитку з одним числом на обох кінцях), першим ходить той, у кого більше дубль.
 4. Кидають монетку.

Покладіть першу плитку доміно

3. Покладіть першу плитку

Прийнято починати з дубля, якщо можливо, а якщо його немає, то можна використовувати будь-яку плитку. Розташування плитки не має значення.

По черзі додавайте плитки доміно

4. По черзі додавайте плитки

Використовуйте наявні у вас плитки, додавайте їх до вузького кінця найпершої плитки. Додати плитку можна, тільки якщо число на одному з кінців збігається з числом на кінці всієї конструкції. Наприклад, якщо перша плитка 4-4, то додати можна тільки плитку з 4 на одному кінці. Плитки треба прикладати один до одного так, щоб кінці з однаковими номерами стикалися.

 • коли плитка прикладена до кінця, вона сама стає кінцем;
 • у грі може бути більше двох кінців, якими є кінці ланцюга плиток;
 • якщо ви не можете прикласти плитку до жодного з кінців – втрачаєте хід;
 • якщо ви викладаєте дубль, то прийнято (але необов'язково) викладати його перпендикулярно до попередньої плитки. Незалежно від розташування дубля до нього можна додати лише одну плитку;
 • якщо не вистачає місця, можна прикласти плитку до попередньої сторони і "повернути", це не має жодної стратегічної цінності і робиться тільки для економії місця.

Завершіть раунд та підрахуйте бали

5. Завершіть раунд та підрахуйте бали

Виграє той, хто першим зіграє свої 7 плиток, він отримує кількість балів, що дорівнює сумі всіх крапок на плитках противника, що залишилися.

Якщо жоден з гравців не зміг закінчити, то обидва відкривають свої плитки і підраховують суму балів, що залишилися, виграє той, у кого ця сума менша, сума виграшу дорівнює різниці сум гравців.

У разі, якщо ніхто не переміг, перемога присуджується тому гравцю, який має плитку з найменшим значенням.

Гра закінчується, коли досягається заздалегідь певна кількість балів (зазвичай 100 або 200).

Поради по грі в доміно

Щоб зробити гру більш захоплюючою, спробуйте кілька простих варіантів:

 • дро – гравець, якому нема чим ходити, витягає випадкову плитку з базару;
 • маггінс – бали нараховуються, коли сума на вільних половинках кратна п'яти. За кожну п'ятірку гравцю нараховують 5 балів.

Багато інших різновидів можна знайти в книгах або в інтернеті. Доміно є соціальною грою, принесіть набір до школи або на зустріч випускників, тому ви зможете знайти нових компаньйонів з гри.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.