×
Поиск по сайту


Що робити щоб кури не їли яєць?

2
січня
2023
Барвінська Анастасія Федорівна182180Дім та сад

Поїдання яєць серед курей зазвичай починається помилково – курка випадково надламує яйце і починає його вивчати, а виявивши, що воно смачне та поживне, поглинає його. Така поведінка швидко поширюється серед птахів у зграї, і якщо її не коригувати, потім складно зупинити. Ця стаття пояснить вам, як забезпечити курям сприятливу обстановку та раціон харчування, що сприяє відкладанню міцних, здорових яєць, і що зробити, щоб швидко зупинити таку поведінку серед птахів, перш ніж вона торкнеться всієї зграї.

Шлях 1: Створіть сприятливу обстановку

Що робити щоб кури не їли яєць

1. Щоб знизити ймовірність пошкодження яєць, необхідно стежити, щоб гнізда не переповнювалися

Для кожних чотирьох-п'яти курок вам потрібно щонайменше одне гніздо розміром 31 x 31 см. Якщо гнізд занадто мало або вони дуже дрібні, то це буде причиною того, що кури можуть їх розчавити і розбити, або це буде напружувати курей, внаслідок чого вони частіше клювати яйця. Вам варто максимально зменшити ризик поломки яєць для того, щоб кури ніколи не пробували їх на смак.

  • Гнізда повинні розташовуватися на висоті мінімум 60 см від підлоги та 120 см від сідала.
  • Заберіть квочка (кур, які наполегливо висиджують свої яйця, щоб вони вилупилися) з місця гніздування, щоб вони не займали дорогоцінний простір і не сприяли переповненню в інших гніздах.
  • Подумайте про розробку гнізда таким чином, щоб яйця мали можливість скочуватися в піддон, після того, як курка стане, де вони зберігатимуться в безпеці, щоб кури їх не клювали, не топтали і не ламали.


Що робити щоб кури не їли яєць - 2

2. Організуйте місце для гнізд у темному та спокійному місці

Яскраве світло напружує та нервує курей, за рахунок чого вони починають більше клювати. Відверніть гніздо від входу в курник, подалі від прямого сонячного світла та не встановлюйте яскраве освітлення. Для того, щоб створити сприятливу обстановку, можливо, вам доведеться затемнити всі люки та вікна.

  • Заберіть все, що створює гучні звуки або різкі рухи, оскільки це лякає курей. Коли кури лякаються і тікають із гнізда, вони можуть пошкодити яйця.
  • Скорочуючи джерела світла, у курнику можна підтримувати комфортну температуру. Коли стає занадто жарко, курей це може дратувати, і вони почнуть більше клювати.

Що робити щоб кури не їли яєць - 3

3. Вистеліть гніздо м'яким матеріалом для яєць, коли їх тільки знесе курка

Переконайтеся, що в кожному гнізді є кілька сантиметрів чистого сухого м'якого матеріалу (наприклад, соломи). Якщо ви зможете уберегти яйця від випадкового пошкодження (від удару один об одного в гнізді або поклавши на тверду не вистелену поверхню), кури не зможуть дізнатися, які яйця на смак. Якщо яйце ламається у гнізді, швидко очистіть матеріал, яким воно вистелено.

Що робити щоб кури не їли яєць - 4

4. Не дозволяйте курам нудьгувати

Якщо кури роздратовані чи нудьгують, тобто ймовірність, що вони почнуть клювати, тому переконайтеся, що їм є чим зайнятися. Повісьте в'язку капусти, щоб вони клювали її та надайте достатньо місця для прогулянок та фізичних навантажень.

Постарайтеся організувати в курнику таку ділянку, де вони могли б бігати і залазити або застрибувати на різні перешкоди, наприклад, коріння дерев. Якщо у вас на подвір'ї не знайшлося нічого подібного, поставте курям гойдалку чи драбину, щоб вони могли на неї підійматися.

Помістіть у курник оберемок сіна. Кури будуть ритися в ньому і намагатимуться перекласти сіно рівним шаром.

Шлях 2: Зверніть увагу на недоліки в раціоні

Що робити щоб кури не їли яєць - 5

1. Забезпечте своїх курей збалансованим харчуванням

Забезпечте своїх курей збалансованим харчуванням, в якому міститься принаймні 16% білка та безліч вітамінів та поживних речовин.

Пошукайте такий корм, який призначений спеціально для курей-несучок. У ньому має бути багато рослинних жирів та білків.

Майте на увазі, що до додаткового крохмалю (з кухонних відходів або січки) необхідно додавати більше білка, оскільки крохмаль знижує середній вміст білка в раціоні.

Що робити щоб кури не їли яєць - 6

2. Додайте в курячий корм кальцій

Якщо у курей буде брак кальцію, вони не зможуть нести яйця з міцною шкаралупою. Якщо шкаралупа слабка і ламається, коли курка сідає або ступає на яйце, то кури поїдатимуть зламані яйця. Як тільки курка зрозуміє, що яйця містять білки та жири, і що шкаралупа забезпечить її необхідним кальцієм, вона почне навмисно їх розбивати та з'їдати. Інші кури будуть спостерігати за її поведінкою і наслідуватимуть її приклад.

Раковини наземних гостриків та вапняку є відмінними джерелами кальцію для ваших курей. На кожні 45 кг корму додайте 1 кг або забезпечте курей додатковим лотком із цими добавками.

Щоб збільшити споживання кальцію, щодня протягом кількох днів давайте курям чашку свіжого незбираного молока.

Намагайтеся не давати курям яєчну шкаралупу як джерело кальцію, тому що вони можуть впізнавати її на вигляд або запах, і почнуть самі їсти яйця. Якщо ви таки вирішили дати шкаралупу, розітріть її в дрібний порошок, щоб кури не могли її розпізнати.

У спеку ви можете помітити, що шкаралупа яєць м'якша, тому що кури в цей період не так ефективно засвоюють кальцій. У тепліші дні збільште кількість добавок кальцію.

Що робити щоб кури не їли яєць - 7

3. Переконайтеся, що кури завжди мають достатню кількість води

Навіть якщо їхній раціон збалансований і багатий на кальцій, відсутність води призведе до того, що кури будуть їсти яйця через вміст у них рідини. Курам потрібна більша кількість рідини в порівнянні з іншими птахами, тому обов'язково перевіряйте, щоб у них завжди була свіжа, чиста вода для пиття.

Щоб сприяти засвоєнню кальцію у курей, у воду можна підмішати вітамінні добавки.

Шлях 3: Відучіть курей від цієї звички

Що робити щоб кури не їли яєць - 8

1. Якомога швидше виявіть і приберіть якнайдалі курку (або курей), яка їсть яйця

Швидше за все, ви не зможете зловити курку за цим заняттям, але якщо спостерігати за зграєю кілька днів, ви повинні визначити ту курку, яка відповідальна за ці дії. У неї будуть помітні сліди висохлого жовтка на дзьобі або збоку на голові, або ви зможете застати її у пошуках яєць у гніздах, щоб їх з'їсти.

Відокремте курку від інших і таким чином вона не зможе більше їсти їхні яйця, і вони не переймуть її погану поведінку. Поспостерігайте за іншими птахами, щоб дізнатися, чи припинилося поїдання яєць.

Якщо яйця продовжують їсти, можливо приклад поведінки вже поширився, і вам необхідно ізолювати інших курей.

Ізолювання курки може бути достатньою перешкодою, щоб відучити її їсти яйця.

Що робити щоб кури не їли яєць - 9

2. Збирайте яйця якнайшвидше

Більшість курей несуть яйця до 10 ранку, і чим швидше ви приберете їх, тим менше шансів у них побитися і змусити курей їсти яйця.

По можливості, збирайте яйця хоча б двічі на день або частіше.

Що робити щоб кури не їли яєць - 10

3. Щоб обхитрити курей, використовуйте штучні яйця

У кожне гніздо помістіть м'яч для гольфу, пофарбований білим камінням, або сувенірне яйце з магазину кормів. Зберіть справжні яйця як завжди, але залиште штучні. Коли курка почне клювати "яйце", вона зрозуміє, що воно не ламається і вже не є джерелом їжі. Так вона може відмовитись від спроб ламати справжні яйця.

Крім того, ви можете спустошити сире яйце, проткнувши отвір у верхній і нижній частині, і видувши його вміст. Потім наповніть його гірчицею і покладіть у гніздо. Кури не люблять гірчицю, і це дуже швидко навчить їх з того, що яйця зовсім несмачні.

Що робити щоб кури не їли яєць - 11

3. Крайні методи

Якщо не вдається відучити курку від такої поведінки, скористайтеся наглазником, дебікуйте або відбракуйте її. На жаль, якщо кури почали їсти яйця, їх дуже важко відучити. Якщо ви випробували всі методи, але курка продовжує йти на бешкетування з руйнування яєць, можливо, вам доведеться піти на крайні заходи з дебікування (видалення гострого кінчика дзьоба птиці гарячим лезом) або умертвіння курки.

Якщо ви не готові вдатися до таких заходів, то можете придбати спеціальні наочники, які перешкоджають тому, щоб курка могла дивитися на предмети прямо. Якщо вона зможе бачити тільки збоку, їй буде важко знаходити і клювати яйце.

Також ви можете перманентно ізолювати курку або тримати її окремо від інших доти, доки основна частина всіх яєць не буде відкладена і зібрана. Вона може продовжувати руйнувати свої яйця, зате інші яйця будуть у безпеці (якщо курка не відкладе ще яйця після того, як повернеться до зграї).



Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.