×
Поиск по сайту


Як позбутися мурах в будинку

25
серпня
2022
Зволінський Григорій Герасимович8910Дім та сад

Мурахи в будинку

Якщо мурахи оселилися у квартирі чи приватному будинку, вони проникнуть у кожен куточок. Розберемося, чому так відбувається, чи допомагає борна кислота і які засоби насправді ефективні.

Чому у будинку поселяються мурахи?

Домашні мурахи бувають двох видів – фараонові та мурахи-злодії (будинкові). Перші не можуть існувати без людини та живуть лише у житлових приміщеннях. Другі пристосовані до життя як з людьми, так і без них. Зазвичай мешкають у підвалах, періодично крадучи їжу із квартир.

Основна причина їхньої появи – недостатня чистота приміщень. Залишки їжі та крихти приваблюють комах. Адже від людей їм потрібне лише одне – їжа. Але навіть у найчистішій квартирі можуть завестися мурахи, якщо залишати їжу у доступних місцях.

Наступ комах можливий і від сусідів, які почали боротьбу з ними. А нерідко мурах переносить сама людина – на речах, будматеріалах, меблях.

Ознаки появи мурах у квартирі

Мурахи прокладають стежки від джерела харчування до гнізда. Якщо придивитися, їх можна побачити на стінах, шафах, столі.

Якщо у вас завелися комахи, достатньо залишити шматочок їжі в доступному місці – через пару годин він буде обліплений мурахами.

Для боротьби з ними необхідно знайти гніздо, оскільки звільнення від робочих мурах – не більш ніж тимчасовий захід. Матка швидко створить нових.

Домашні мурахи люблять тепло та вологість, тому в квартирах живуть близько до води та їжі. Наприклад, за шафкою біля миття на кухні, за плінтусом у ванній або за кахельною плиткою.

Як позбутися мурах в будинку

Як позбутися мурах народними засобами

Оскільки мурахи вкрай плідні і практично непомітні, їх дуже складно позбутися. Але методи боротьби із комахами існують.

Борна кислота

Її змішують із солодким, додаючи трохи води. Таку суміш залишають у різних місцях кухні. Робочі мурахи несуть інфекцію матці та личинкам, борна кислота руйнує травну систему комах зсередини. Можна також використовувати картопляне пюре або яєчний жовток. Принцип той самий – додається борна кислота. Отриману отруту скочують у кульки і розміщують у місцях частого скупчення комах. Іноді замість кислоти використовують буру – спосіб застосування та ефективність аналогічні.

Оцет

Щоб упізнавати стежки, що ведуть до їжі, мурахи під час їх створення виділяють певні феромони. Якщо доріжки, а краще всі поверхні, змастити розчином оцту з водою, то мурахи втрачають орієнтири. Для зручності можна використовувати пульверизатор, і непрохані гості підуть у пошуках комфортнішого житла. В ідеалі потрібно обробити гніздо. Тоді можна використовувати оцтову есенцію з додаванням води. Отриманою сумішшю заливають саме гніздо, це загубить матку та личинок. Для ефективності процедуру краще повторити за кілька днів.

Нашатирний спирт

Його різкий запах також дезорієнтує мурах. Використовується як оцет.

Мило

Воно допоможе збити запахи феромонів. У пульверизаторі змішують розчин мила та води. Отриманою сумішшю оббризкують місця скупчення мурах.

Ефірні масла

Мурахи не виносять різких запахів. Тому в боротьбі з ними можуть допомогти ефірні олії гвоздики, лаванди, кориці, полину, хвої. Ними просочують шматочки тканини або ватяні кульки і розташовують у місцях проживання комах та на протоптаних шляхах.

Висушені ароматні рослини

Аромати ромашки, м'яти, лаврового листа та петрушки також неприємні для мурах. Мішечки з травами розкладають скрізь, де можуть з'явитися. Може допомогти цедра лимона.

Сода

Потрапляючи в організм, вона входить у реакцію з кислотою, у результаті мураха вмирає. Залишилося змусити мурах з'їсти дуже неприємний продукт. Для цього соду змішують із цукром і додають трохи води. Отриманий розчин залишають у всіх доступних комах.

Гострий перець

Гаряча приправа відлякує непроханих гостей. Перець розсипають на мурашиних стежках і в місці проживання колонії.

Окріп

Для знищення комах допоможе гаряча вода. Однак тут ефективність дорівнюватиме нулю, якщо не залити окропом саме гніздо і мурашину матку.

Часник

Ним протираються всі поверхні та мурашині доріжки. Процедуру потрібно регулярно повторювати, оскільки запах швидко вивітрюється.

Хімічні засоби від мурах

Пастки

Усередині них міститься сильна отрута. При цьому комаха приманюється апетитним ароматом. Потрапляючи в таку пастку, мурашка виявляється вимазаною в отруйній суміші і на собі несе її прямо в гніздо. Такий спосіб найбільш безпечний як для людей, так і для домашніх тварин.

Гелі

Засіб наносять на поверхні, де комахи найактивніші. Гель приваблює запахом їжі, і мурахи відносять видобуток у гніздо, вбиваючи як своїх побратимів, а й матку.

Крейда

Крейдою обмежують територію для доступу, малюючи певні межі. Перетинаючи їх, мурахи також отруюються і вже заражені повертаються в гніздо, несучи загибель іншим.

Аерозолі

Досить ефективні, але засіб необхідно розпорошувати прямо в центр колонії. Інакше отруйна речовина не допоможе.

Порошки

Як і більшість засобів заражають безпосередньо здобувачів їжі. Отруєна мураха несе заразу іншим, що веде до знищення колонії.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.