×
Поиск по сайту


Як перевозити тварин у літаку

22
вересня
2022
Барвінська Анастасія Федорівна12700Тварини й домашні улюбленці

Як перевозити тварин у літаку

Важливі правила та лайфхаки для тих, хто планує переліт з вихованцем за кордон.

Уявіть: ви збираєтесь у подорож. Напрямок та дати вибрано, валізи зібрані. Але що робити з вихованцем? Чи здавати його в багаж разом із поклажею чи брати із собою в салон? Які підготовчі процедури доведеться провести та чи потрібні якісь документи? Все залежить від тварини та країни ввезення.

Кого не можна перевозити літаком

Під забороною авіаперевезення риб і морських тварин (яким необхідне водне середовище), гризунів, плазунів (черепах, ящірок і так далі), членистоногих (наприклад, павуків), тварин і птахів, взятих з дикої природи (неприручених), та вихованців, чия маса разом із переноскою перевищує 50 кг.

Серед собак заборонені до провезення породи, що належать до брахіоцефальних (через будову морди вони можуть задихнутися під час перельоту):

 • бульдог (англійська, французька, американська породи);
 • мопс;
 • пекінес;
 • ши-тцу;
 • боксер;
 • грифон (бельгійський, брюссельський);
 • бостон-тер'єр;
 • бордоський дог;
 • японський хін.

Як правило, не можна перевозити вихованця молодше 3-4 місяців: у нього повинен сформуватися імунітет після щеплення від сказу, яке зазвичай роблять у 12 тижнів.

Повний список заборонених до перевезення тварин краще уточнити у вашої авіакомпанії.

Загальні правила

Неважливо, собака це, кішка чи птах — головне, щоб вихованець поміщався у переноску і був у вашої авіакомпанії у списку дозволених до перевезення тварин.

1. Зробіть комплексні щеплення

На момент планування подорожі (не має значення чи це внутрішній рейс в межах країни чи виліт за кордон) у тварини повинні бути зроблені комплексні щеплення, проведено обробку від глистів та чіпування. У ветклініці потрібно отримати міжнародний ветпаспорт, у якому стоятимуть позначки про ці процедури.

Переконайтеся, що вакцини, якими прищеплений вихованець, схвалені Міжнародною кінологічною федерацією. І пам'ятайте: після щеплення від сказу та між днем ​​вильоту має пройти 30 днів. Тому плануйте подорож заздалегідь.

2. Дізнайтеся правила авіакомпанії для перевезення тварин

Зазвичай взяти вихованця з собою в салон можна за таких умов:

 • маса вихованця разом із контейнером не більше 8 кг;
 • габарити жорсткої переноски по довжині, ширині та висоті не перевищують 44×30×26 см;
 • розмір м'якої сумки для перенесення тварин закритого типу в сумі трьох вимірювань не перевищує 126 см.

Вам стануть у нагоді плед або накидка з дихаючої тканини, щоб накрити переноску: для вихованця аеропорт і сам переліт будуть великим стресом. Також можуть знадобитися вологі серветки, трохи корму та вода. Якщо перевозите птаха, не забудьте накрити клітку, щоб тварина не шуміла.

У різних авіакомпаній максимальні габарити переноски можуть відрізнятись, тому краще уточнити їх на офіційному сайті або по телефону.

Якщо габарити не вписуються в цей стандарт, доведеться здати тварину у багажний відсік. Винятком може стати службовий собака або собака-поводир: їх можна взяти в салон, але тільки за наявності документів, що підтверджують статус (зазвичай перевезення таких тварин безкоштовне).

Пам'ятайте, що переліт у багажному відсіку не тільки стрес для тварини, а й потенційна небезпека: було багато випадків, коли вихованці задихалися від нестачі кисню. Тому ретельно зважте всі за і проти, перш ніж піти на такий крок.

При ввезенні вихованця в США в аеропорту вас можуть попросити пройти додаткову перевірку: наприклад, запитати про улюблені ласощі тварини або перевірити наявність води, виміряти перенесення рулеткою (якщо співробітники вирішать, що там занадто мало місця, вам загрожує штраф) або можуть зажадати випустити вихованця, щоб переконатись, що саме ви його господар.

Також при в'їзді з вихованцем у США потрібно бути готовим відповісти на будь-яке питання з ветпаспорта (і — так, він має бути з фото вихованця та англійською мовою).

Іноді при ввезенні тварини до інших країн потрібні результати додаткових аналізів крові. Тому важливо вивчити вимоги на сайті офіційного відомства країни ввезення.

3. Купуйте квиток

Але спершу зателефонуйте в авіакомпанію і уточніть, чи можливе перевезення вихованця на вибраному вами рейсі. Якщо так, купуйте квиток собі, телефонуйте в авіакомпанію знову і бронюйте місце в салоні для вихованця (зазвичай кількість тварин на борту обмежена). Тварина сидітиме у вас у ногах. Квиток для нього ви купите вже на місці в аеропорту.

4. Отримайте ветеринарне свідоцтво форми № 1 за п'ять днів до перельоту

Коли у вихованця пройде карантин після щеплень (через 30 днів), зверніться разом з ним та ветпаспортом до державної ветеринарної клініки не раніше ніж за п'ять днів до поїздки, щоб отримати ветеринарне свідоцтво форми №1. У звичайній ветклініці цього зробити не можна: організація повинна мати ліцензію на видачу такої довідки.

Вихованця оглянуть, і ви отримаєте свідоцтво про те, що тварина походить з регіону, де не були зареєстровані випадки сказу, а також про те, що тварина щеплена, чипірована та оброблена відповідно до міжнародних стандартів. Також у документі має бути зазначена особа, з якою подорожує вихованець.

Довідка дійсна протягом п'яти днів. Перед поїздкою до державної ветеринарної клініки краще зателефонуйте туди та уточніть, які аналізи потрібні. Іноді лікарі вимагають здати аналіз на глисти.

У ветпаспорті теж має стояти відмітка про те, що улюбленець здоровий і має право на перевезення: зроблено необхідні щеплення та витримано карантин.

5. Попередьте ветеринарну службу аеропорту, що летите з твариною

Це перестрахувальний пункт, і багато хто цього не робить. Але про всяк випадок можете зателефонувати або направити туди листа за 3-5 днів до перельоту, щоб для огляду вихованця був присутній потрібний співробітник. Також за 15 днів напишіть листа (англійською мовою) у ветеринарний контроль аеропорту країни в'їзду. Конкретного шаблону немає, просто вкажіть число, рейс і що ви прибудете з вихованцем. Щоб дізнатися потрібну адресу електронної пошти, можна зателефонувати до посольства країни або переглянути інформацію на його сайті.

6. Приїдьте в аеропорт заздалегідь

Якщо летите за кордон, то краще приїхати за чотири години до вильоту. Якщо переліт в межах України, то вистачить 2-3 години. Вас попросять вийняти вихованця з переноски для перевірки: ви повинні провести тварину через рамку металошукача на повідку або пронести на руках. Але якщо тварина в паніці та дістати з переноски її не вдається, вимагайте альтернативних методів огляду та контролю.

7. Після огляду на вході до аеропорту відвідайте кімнату ветеринарної служби

Фахівці оглянуть тварину, перевірять свідоцтво та ветеринарний паспорт. Якщо ви подорожуєте в межах країни, у ветеринарній довідці ставлять штамп (дійсний п'ять днів, після закінчення цього терміну доведеться отримувати нову довідку та проходити процедуру заново). При вильоті за кордон співробітники ветеринарної служби заберуть свідоцтво, а в обмін видадуть сертифікат форми № 5а англійською мовою 90 днів.

На європейських напрямках до ветсертифікату форми №5а вам видадуть ветсертифікат ЄС (євродовідку). Сертифікат №5а за кордоном не запитують, він потрібний лише для повернення додому. Євродовідка необхідна для в'їзду до Європи. Для прискорення процесу можна завантажити, роздрукувати та заповнити потрібні довідки заздалегідь, а в аеропорту лише затвердити. Про всяк випадок візьміть із собою кілька копій, у тому числі порожніх.

8. Зверніться до стійки авіакомпанії та купіть квиток для вихованця

Після огляду та отримання всіх штампів прямуйте до стійки реєстрації пасажирів. Повідомте, чи берете ви вихованця з собою в салон або здаєте в багажний відсік: від цього залежить вибір стійки, куди вас направлять для доплати за місце для тварини. Після реєстрації здайте багаж.

Як ми вже говорили вище, якщо переноска не відповідає вимогам авіакомпанії, вихованця не вийде взяти із собою в салон. У цьому випадку обов'язково попередьте капітана чи стюардів, що на борту тварина. Вони вживатимуть необхідних заходів, наприклад, ввімкнуть опалення в багажному відсіку.

9. Під час перельоту та отримання багажу дотримуйтесь загальних правил

У салоні літака стюарди повинні надати вам додатковий ремінь, щоб прикріпити переноску до ременя безпеки. Під час польоту не можна випускати вихованця з переноски або годувати його.

Службовий собака або собака-провідник протягом перельоту повинен перебувати в наморднику, нашийнику та на повідку поруч із вами. Заборонено розміщувати вихованця на сидінні або в зоні чужого пасажирського крісла.

Після прильоту в аеропорт призначення, якщо вихованець летів у багажному відсіку, шукайте його на багажній стрічці або поряд з нею.

Забравши багаж, пройдіть з вихованцем до кабінету ветеринарної служби аеропорту.

Як підготувати тварину до перельоту: поради зоопсихолога

Перед перельотом зоопсихологи рекомендують:

За 10–14 днів до перельоту почніть давати вихованцю заспокійливе

Як правило, заспокійливі засоби мають накопичувальний ефект, тож пройти курс варто заздалегідь. Уважно ознайомтеся з протипоказаннями, а ще краще проконсультуйтеся з ветеринаром.

Заздалегідь привчіть вихованця до перенесення

Залишайте переноску відкритою там, де тварині подобається бувати. Можна покласти всередину ласощі або улюблену іграшку - так вихованцю буде простіше подолати страх і звикнути перебувати всередині. У жодному разі не змушуйте насильно — такий підхід зробить лише гірше.

Не годуйте вихованця менш ніж за 4 години до перельоту

Їжа може спровокувати нудоту і тварину може вирвати під час перельоту.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.