×
Поиск по сайту


Як привчити кота до лотка?

17
вересня
2022
Шаповал Мирослава Адріанівна8340Тварини й домашні улюбленці

Як привчити кота до лотка

Зазвичай домашні кошенята вчаться користуватися туалетом на прикладі мами. Це відбувається на третьому або четвертому тижні життя, і на момент переїзду до нових господарів тварина вже привчена до лотка. Але якщо кошеня дісталося вам раніше або ви підібрали його на вулиці, вам доведеться допомогти вихованцю.

Що потрібно знати про лотки

Купуйте лоток більше

Ваше кошеня швидко виросте, і якщо одного разу лоток виявиться йому замалим, вихованець може вирушити по дому шукати собі туалет просторіше. При цьому висота бортиків має бути такою, щоб тварина могла забратися на них самостійно.

Врахуйте, що лотки бувають закритими та відкритими

У обох моделей є свої плюси та мінуси. З одного боку, закритий лоток дає тварині відчуття самотності. З іншого боку, стінки утримують запахи і кіт може відмовитися користуватися недостатньо чистим, на його погляд, лотком. До того ж габаритному коту в такому лотку не дуже зручно розташуватися та закопувати сліди своєї життєдіяльності.

Відкриті лотки також бувають різних видів: з сіткою, без сітки, з високими та низькими бортами. Лоток з високими краями гарний для дорослої тварини, яка любить надто енергійно ритися в наповнювачі та розкидати його на всі боки. Маленькому кошеняті на етапі привчання непросто забиратися в такий лоток.

А ось низький лоток з сіткою може виявитися дуже доречним. Наповнювач у цій моделі насипається під знімну частину і не стикається з лапами. Можливо, ваше кошеня відразу не заперечуватиме проти сітки, а якщо виявиться, що йому життєво важливо ритися в наповнювачі, верхню частину можна зняти назовсім або тимчасово.

Втім, з такими лотками можна обходитися без наповнювачів. Просто потрібно буде щоразу виливати сечу та споліскувати горщик.

Існують також спеціальні накладки на унітаз, які хороші всім, крім одного: вони не годяться для маленьких кошенят, вагітних кішок та старих чи хворих тварин. Але якщо вам дуже подобається ідея привчити тварину до унітазу і не поратися з наповнювачем, можете спробувати таку накладку, коли кошеня підросте.

У багатьох цих накладок є система поступового привчання до унітазу: у них використовуються кільця різного діаметру, які забираються в міру звикання тварини. У деякі з них можна спочатку насипати наповнювач. Яка система підійде саме вашому вихованцю, залежить від його переваг.

Нарешті, існують повністю автоматичні котячі туалети, які доглядають самі за собою і тому дуже зручні та гігієнічні. Але коштує таке диво техніки досить дорого. При цьому є ймовірність, що воно налякає або просто не сподобається вашому вихованцю.

Подбайте про запасний лоток

Таке буває нечасто, проте будьте готові до того, що деякі кішки воліють мочитися в один лоток, а випорожнюватися по-великому – в інший. Якщо ви живете в будинку або квартирі з кількома поверхами, котячий туалет повинен бути на кожному.

І зрозуміло, якщо у вас кілька кішок, у кожної має бути власний лоток.

Виберіть відповідне місце

Місце котячого туалету має бути доступним, зручним і досить тихим. Краще не ставити лоток у найдальший кут будинку: у разі екстреної необхідності кошеня може не встигнути до нього добігти.

І не ставте лоток поруч із мисками для корму та води. Кішки не гадять там, де їдять і п'ють.

Як привчити кота до лотка 2

Яким має бути наповнювач

Вибирайте наповнювач без пилу, грудок та запаху

Сьогодні майже у кожному зоомагазині можна купити мінеральні, дерев'яні, кукурудзяні, силікагелеві та навіть паперові наповнювачі з кольоровим індикатором. Загалом усі вони справляються зі своєю функцією, тому остаточний вибір залежить від особистих уподобань господаря та тварини. Але на етапі привчання до горщика варто звернути увагу на деякі важливі моменти.

Рекомендується використовувати наповнювач, від якого немає або майже немає пилу, оскільки він може викликати у кошеня неприємні відчуття при вдиханні. Також не рекомендується починати привчання до туалету з мінерального наповнювача, що комкується, тому що ваш вихованець майже напевно спробує його на смак, а це може викликати сильний запор.

Намагайтеся купувати продукцію широко розповсюджених марок. Можливо, ваш улюбленець звикне до певного вигляду гранул і відмовиться користуватися туалетом, якщо раптом у магазині не виявиться того самого наповнювача.

Силікагелевий наповнювач теж може не сподобатися ні вам, ні кошеняті, тому що при закапуванні він голосно шарудить. Дрібний кукурудзяний наповнювач іноді прилипає навіть до сухих лап і розноситься по всьому будинку.

Краще не купувати наповнювач із запахом, тому що сильна віддушка може відлякати тварину і вона почне шукати альтернативне місце для туалету.

Тому в якості першого наповнювача краще купити пресовану тирсу, а згодом, якщо захочеться, спробувати інші варіанти.

Регулярно чистіть лоток

Якщо ваше кошеня тільки-но починає привчатися до туалету, є сенс залишати в лотку трохи мокрого наповнювача або екскрементів як нагадування про те, де в будинку туалет.

Як тільки тварина звикне, прибирати потрібно буде все, оскільки брудний горщик може стати причиною калюж та купок у невідповідних місцях. Достатньо 1-2 рази на день совком прибирати з лотка використаний наповнювач і підсипати на його місце новий плюс раз на тиждень мити ємність теплою водою з м'яким миючим засобом без сильного запаху.

Якщо у вас подвійний лоток, регулярно видаляйте з нього фекалії. За можливості мийте сітку після кожного використання туалету. Ну і стежте за чистотою наповнювача.

Насадку на унітаз необхідно спочатку чистити і мити так само, як і звичайний лоток. Якщо ви використовуєте систему привчання до унітазу з кільцями, то прибирати незабаром стане нічого. Діаметр її кілець поступово збільшується і в результаті тварина навчиться користуватися унітазом без насадки.

Як привчити кота до лотка 3

Як навчити кота ходити на лоток

Посадіть кошеня в лоток

Дайте малюкові звикнути до запаху і озирнутися. Нехай кошеня спершу посидить або полежить у лотку кілька хвилин. Нічого страшного, якщо відразу після цього вихованець не скористається туалетом.

Садіть кошеня в лоток щоразу після їжі, сну, ігор або якщо з минулого випорожнення минуло багато часу. Також негайно пересаджуйте тварину в лоток, якщо вона присіла з явними намірами в іншому місці. Спробуйте пограти з кошеням поруч із горщиком: після стрибків і перекидів улюбленцю напевно захочеться полегшитися.

Запасіться терпінням: деякі кошенята розуміють, навіщо потрібен лоток, майже миттєво, іншим же потрібно трохи більше уваги та нагадування.

Слідкуйте за часом годування

Зазвичай у кошенят виникає необхідність полегшитись приблизно через 20 хвилин після їжі. Якщо годувати кошеня в той самий час, можна спрогнозувати і час походу в лоток.

Покажіть кошеняті, що робити

Якщо ваш вихованець ніколи не бачив лотка, вам доведеться наочно продемонструвати йому, що робити з цим предметом. Зрозуміло, не потрібно користуватися лотком на очах у враженого кота – досить показати, що тут можна копати. Для цього посадіть кошеня в лоток і пошкребіть наповнювач пальцем.

У жодному разі не намагайтеся навчити кошеня копати, тримаючи його за лапки. Від цього він тільки злякається і наступного разу обходитиме лоток стороною.

Хваліть і не карайте

Гладьте та лагідно розмовляйте з кошеням щоразу, коли воно виявляє інтерес до лотка або правильно ним користується. Не кричіть, не тикайте тварину мордою і не бийте її за промахи: цим ви досягнете тільки того, що туалет асоціюватиметься з покаранням і вихованець справлятиме потребу в потаємних важкодоступних куточках.

Якщо кошеня залишило сюрприз у недозволеному місці, перекладіть купку в лоток. Це нагадає малюкові, куди слід ходити в туалет, а запах асоціюватиметься з горщиком.

Ретельно відмийте місце промаху

Щоб випадковість не стала закономірністю, якнайшвидше приберіть усі сліди хуліганства. Потрібно обов'язково позбутися запаху, інакше кошеня вважатиме це місце своїм постійним туалетом.

Поставте в недозволеному місці миски з їжею та водою

Якщо кошеня уподобало для туалету якесь зовсім не призначене для цього місце, переставте туди корм і воду. Інстинкти не дозволяють кішкам випорожнюватися поруч із їжею та місцем водопою, і ваш упертий улюбленець буде змушений відмовитися від своєї сумнівної витівки.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.