×
Поиск по сайту


Як почистити батареї опалення від пилу

13
вересня
2022
Середа Анна Миколаївна8420Дім та сад

Як почистити батареї опалення від пилу

Знайдіть час для цих простих кроків, і в будинку стане затишніше та тепліше.

Батареї бувають різних типів, але в Україні (особливо в старих будинках) в основному поширені чавунні та алюмінієві. І ті й інші нагрівають приміщення за рахунок гарячої води, що циркулює усередині. Але коли на радіаторах накопичується шар пилу та бруду, ефективність тепловіддачі падає, тому їх потрібно періодично очищати. Розберемо цю процедуру покроково.

1. Підготуйте все необхідне

В ідеалі добре б протирати батареї вологою ганчіркою щотижня, але на це не завжди є час. Якщо ви давно цим не займалися, доведеться провести більш ретельне прибирання.

Щоб почистити батареї, вам знадобиться:

 • пилосос;
 • відро;
 • рідкий миючий засіб;
 • йоржик або палиця, на яку можна намотати ганчірку;
 • дві ганчірки (для миття та витирання насухо);
 • ганчірка або шматок поліетилену, щоб постелити під батарею;
 • парогенератор або фен (опціонально).

2. Зберіть пилососом якнайбільше пилу

Для цього найзручніше використовувати плоску щілинну насадку. Але якщо її немає, можна пропилососити просто трубкою. Ретельно пройдіться всіма ділянками: за / під батареєю і між секціями.

Після цього постеліть під батарею ганчірку або шматок поліетилену, щоб під час наступного кроку бруд та краплі води не потрапляли на підлогу. Також можете закрити поліетиленом стіну за батареєю, закріпивши його малярським скотчем. Це допоможе захистити шпалери.

3. Вимийте батареї зовні

Чавунні

Вам знадобиться довгий йоржик, ним найпростіше чистити між секціями. Також можна взяти палицю, намотати на неї ганчірку та закріпити ізолюючою стрічкою або скотчем. В крайньому випадку підійде й стара зубна щітка. Всі ці інструменти полегшать вам збирання.

Налийте у відро теплої води, додайте трохи рідкого миючого засобу, наприклад, для миття посуду, і намочіть йоржик. Потім добре почистіть їм простір між секціями. Після того, як вся батарея буде вимита, витріть її насухо, щоб запобігти появі іржі.

Алюмінієві

Секції алюмінієвої батареї занадто вузькі, тому йоржик тут не допоможе. Щоб очистити такий радіатор, є кілька інших способів:

 1. За допомогою парогенератора. Обробіть ним батарею. Пара перетвориться на воду, а вона стіче вниз разом із брудом. Не забудьте покласти під батарею ганчірки, щоби на підлозі не утворилися калюжі.
 2. За допомогою фена. Ним можна продути батарею. А щоб пилюка не розліталась по всій кімнаті, розмістіть за і під батареєю вологі ганчірки - пилюка осяде на них.
 3. За допомогою рукавичок. Це буде не так ефективно, але підійде, якщо у вас немає парогенератора чи фену. Надягніть бавовняні рукавички, намочіть їх у воді і вичистіть руками стільки бруду, скільки вийде.

4. Договоріться про промивання батареї зсередини

Батарея або одна з її секцій може засмітитись і через це віддавати менше тепла. Ось ознаки того, що це сталося:

 • одна з батарей холодніша за інші в будинку;
 • батарея на дотик холодніша за трубу поряд з нею;
 • батарея прогрівається нерівномірно;
 • одна із секцій батареї холодна.

У таких випадках потрібно промити радіатор зсередини, щоб видалити відкладення, що там накопичилися. Для цього використовують спеціальні хімічні засоби або дуже сильний тиск води. Але це повинен робити фахівець, тому викликайте сантехніка або спеціалізовану клінінг компанію.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.