×
Поиск по сайту


Як розморозити холодильник

8
вересня
2022
Ілляшенко Оксана Дмитрівна4830Дім та сад

Як розморозити холодильник

Навіть якщо у вас суперсучасний агрегат із системою No Frost, хоча б раз на рік його потрібно мити.

Які холодильники потрібно розморожувати

Розморожувати потрібно абсолютно всі холодильники. Звичайно, сучасні холодильники оснащуються крапельною системою розморожування або No Frost. І все ж таки іноді їх потрібно відключати, звільняти від інею або льоду і мити.

Крапельна система розморожування

Здебільшого зустрічається у холодильниках середнього цінового сегмента. «Стінка, що плаче» буває тільки в холодильній камері. Морозилку потрібно розморожувати вручну.

Крапельна система працює за принципом чергування заморожування та відтаювання. Компресор у таких холодильниках смикається та вимикається через певні проміжки часу. Коли він активний, температура у холодильній камері знижується. На випарнику, розташованому на задній стінці агрегату, утворюється іній.

Якщо товщина криги на стінках морозильної камери досягла 5-7 мм, холодильник настав час розморожувати.

Коли компресор відключається, стає тепліше, а на поверхні випарника з'являється конденсат, який спеціальним стоком стікає в піддон. Рідина, що накопичується в цьому піддоні, поступово випаровується. В результаті в холодильній камері майже немає інею, бічні стінки та інші поверхні залишаються сухими.

No Frost

Більш досконала та дорога система. Їй може бути обладнане як холодильний, так і морозильний відділ.

Тут теж є компресор і випарник, але холодне повітря розподіляється по камерах за допомогою вентилятора, а елемент, що охолоджує, розміщений в спеціальному елементі системи, де конденсується і випаровується волога.

Думати, що холодильники з No Frost не потребують розморожування — помилка.

Гумки на дверях зношуються, при відкриванні камер всередину потрапляє тепле повітря, іноді в будинку гасне світло, а холодильники самі виходять з ладу.

У морозилках з No Frost також утворюється іній! Але набагато менше та рідше. Крім того, вони, як і крапельні агрегати, хоча б раз на рік потребують гігієнічної обробки. Адже на полицях і стінах накопичуються плями та потіки від їжі, у мікрощілини забиваються крихти.

Як розморожувати холодильник

Щоб навести лад у холодильній камері, пристрій досить просто вимкнути. З морозилкою все трохи складніше. Її треба спустошити, дати льоду відтанути, а потім мити.

Якщо ви хвилюєтеся за збереженням продуктів, складіть їх у звичайний пакет разом зі шматками льоду та зав'яжіть верхівку. Так їжа довше залишиться холодною.

При розморожуванні та митті холодильника не можна використовувати грубі металеві губки та агресивні миючі засоби.

Всередину камер поставте ємності для збирання талої води або покладіть рушники.

Іній, який відтанув, прибирайте дерев'яною або пластиковою лопаткою. Щоб не пошкодити стіни, краще не захоплюватися процесом, намагаючись не відбити максимум криги, а очистити лише її верхні шари.

Як прискорити розморожування

Спосіб 1. Увімкнути вентилятор

Візьміть вентилятор і встановіть його перед морозилкою. Потоки повітря прискорять танення льоду. Вам залишиться лише правильно розкласти ганчірки та повернутися до холодильника через деякий час.

Складати продукти можна лише у повністю висушені камери.

Спосіб 2. Поставити в морозилку каструлю з гарячою водою

Наповніть невелику каструлю або миску окропом і помістіть її в морозилку. Якщо в ній кілька полиць, поставте по ємності з рідиною на кожній з них. Для кращого ефекту закрийте дверцята.

Через 5 хвилин змініть воду, що вже охолола, на окріп. Процедуру необхідно повторювати доти, доки морозильна камера повністю не відтане.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.