×
Поиск по сайту


5 ознак, що вас недооцінюють на роботі

15
червня
2024
Масик Уляна Вадимівна780Робота
5 ознак, що вас недооцінюють на роботі

Серед них – виконання дрібних завдань і постійний контроль з боку керівництва.

Відчуття, що нас недооцінюють, часто стає причиною дискомфорту на роботі. Але перш ніж розбиратися, звідки воно виникає і як з ним впоратися, важливо визначити, який сенс ви вкладаєте в поняття «цінність». Для одних це просування кар'єрними сходами, а для інших – хороші стосунки з босом.

Як зрозуміти, що вас недооцінюють

Небезпечні сигнали можуть бути найрізноманітнішими. І далеко не всі з них очевидні з першого погляду. Людина повинна володіти високим емоційним інтелектом і гострим чуттям, щоб розпізнати ранні ознаки того, що її недооцінюють, тому що вони досить незначні. Ось деякі з них.

1. Вашу думку ігнорують

Коли колеги або бос регулярно нехтують вашими пропозиціями або видають їх за свої, вони посилають вам повідомлення: «Ти не пропонуєш нічого путнього».

Якщо таке часто трапляється з вами, спочатку переконайтеся, що чітко і дохідливо доносите свої думки. Якщо проблема не в цьому, напряму запитайте, чому ваші пропозиції не враховуються. Наприклад: «Будь ласка, допоможіть мені розібратися, що не так із моєю ідеєю». Таке формулювання не звучатиме як атака, а отже, у співрозмовника не виникне бажання захищатися.

2. Ви не вникаєте в роботу

Відстороненість – частий симптом того, що вас не цінують. Усі ми хочемо відчувати зв'язок з оточуючими, відчувати свою значущість і знати, що нас чують. Це наша нейропсихологічна потреба. Коли вона не задовольняється, ми перестаємо вникати в те, чим займаємося.

Тому, якщо ви часто «відключаєтеся» від робочих завдань, можливо, вся справа у внутрішньому відчутті того, що вас не цінують.

3. Вам доручають тільки дрібні завдання

Коли ви день за днем зайняті незначними завданнями, які не належать до ваших обов'язків і не задіюють ваші професійні навички, – наприклад, готуєте каву або робите нотатки на нараді, – це тривожний сигнал. Компаніям потрібні люди, які виконуватимуть дрібні доручення, але це не означає, що всі нудні рутинні справи мають лягати на вас. Особливо якщо колегам у цей час доручають цікавіші перспективні проєкти.

Перш ніж ви вкотре погодитеся вести записи на зборах, визначте свої пріоритети. Кожне ваше «так» одному завданню означає неявне «ні» іншому. Якщо довго займатися справами на кілька рівнів нижчими за ваші здібності, одного разу настане момент, коли робота перестане вас тішити.

Проаналізуйте, що головні люди у вашій компанії вважають важливим, які цілі ставлять перед собою і як ви можете допомогти їх досягти. Щойно ви знайдете відповіді, поговоріть із керівником. Скажіть, що ви помітили вільну нішу, і запитайте, чи займається цим напрямком хтось зі співробітників і чи не потрібна ваша допомога.

Якщо ви вже пояснювали начальству, що хочете розвиватися, але нічого не змінюється, можливо, причина в іншому. Мабуть, ваше керівництво з якоїсь причини не вважає вас сильним гравцем. Побороти це упередження може бути складно. Подумайте, чи хочеться вам витрачати на це час.

4. Вашу роботу контролюють

Коли керівник займається мікроменеджментом, значить, він не настільки високо вас цінує, щоб надати вам повну незалежність.

Якщо бос постійно моніторить вашу діяльність, а не просто дає вам завдання, спробуйте запропонувати йому експеримент. Наприклад: «Я знаю, що ви переживаєте з приводу дедлайну. Але коли ви постійно перевіряєте, як ідуть справи, я втрачаю увагу, а це заважає зробити все вчасно. Давайте я спробую працювати самостійно». Не забудьте згадати, що це саме експеримент. Так буде більше шансів, що начальник погодиться.

5. У вас маленька зарплата

Ваша зарплата – один із головних індикаторів того, наскільки компанія цінує ваш внесок. Якщо вам дають хороший зворотний зв'язок і постійно хвалять, але не піднімають зарплату – вас явно недооцінюють.

Це може здаватися несерйозною проблемою зараз. Однак із часом імовірність того, що ви продовжите отримувати менше, ніж заслуговуєте, збільшується. Ваша нинішня зарплата слугує стартовою точкою для майбутніх переговорів. Набагато легше домовитися про зарплату в 65 тисяч, якщо ви вже отримуєте 60, а не 50.

Якщо ви підозрюєте, що мало отримуєте, вивчіть ринок і дізнайтеся, скільки заробляють фахівці вашого рівня. З цією інформацією можна йти до боса і побудувати розмову, наприклад, таким чином: «Обов'язки, які я виконую, не відповідають моїй посаді та зарплаті. Що потрібно, щоб ми обговорили і переглянули моє становище в компанії?»

Як виправити ситуацію

Якщо вам знайомий будь-який із п'яти сигналів, значить, настав час поговорити з керівником. Не варто мовчки приймати той факт, що ваш потенціал заривають у землю. Але замість того щоб скаржитися, почніть діяти. Пам'ятайте, що саме ви керуєте своєю кар'єрою. Заступайтеся за себе, хоча б заради свого ментального здоров'я.

Якщо це не сильно вас мотивує, порахуйте, скільки грошей ви втрачаєте, залишаючись на роботі, де вас не цінують. Подумайте, чи справді ви віддаєте перевагу уникати незручної розмови і продовжувати заробляти менше. Не захищати свої інтереси обходиться занадто дорого.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.