×
Поиск по сайту


5 порад, як не втратити розум на роботі з високим рівнем стресу

15
червня
2024
Семеренко Ольга Ярославівна890Робота / /
5 порад, як не втратити розум на роботі з високим рівнем стресу

Кожен хоч раз у житті отримував повідомлення від керівника пізно ввечері. Може, вам нагадали про завтрашній дедлайн або про те, що важливий клієнт незадоволений. Або попросили приїхати в офіс у вихідні, щоб закінчити звіт. А для когось це постійне явище. Усе це викликає зайву тривогу і стрес, яких і так вистачає щодня.

Тож не забувайте піклуватися про себе і стежити за своїм психічним станом. Давайте собі час на розумовий відпочинок. Це інвестиція у ваше здоров'я та майбутню продуктивність.

1. Обов'язково робіть перерви

Багато хто звик вважати, що наполеглива робота без перерв – це показник захопленості та відданості своїй справі. А отже, потрібно обідати просто за комп'ютером і годинами не вставати з місця. Це недалекоглядний підхід. Можливо, якийсь час ви зможете робити більше, але довго в такому режимі точно не протримаєтеся.

Усі ми працюємо ефективніше, коли регулярно відпочиваємо.

Тож робіть 15-хвилинні перерви до і після обіду, їжте на загальній кухні або в кафе, а якщо відчуваєте, що більше нічого не розумієте, вийдіть провітритися на вулицю. Ви перезарядитеся і трохи розслабитеся. Після перерви життя здасться кращим, а робота даватиметься легше.

2. Регулярно займайтеся спортом

На психічне здоров'я безпосередньо впливає фізичний стан. Якщо не дбати про нього – не ходити пішки, не займатися якимось спортом – важче буде зберігати психічну рівновагу.

Тож не відкладайте тренування на потім. Якщо у вас зовсім немає часу ходити до спортзалу або займатися вдома, намагайтеся бути активнішими протягом дня. Більше гуляйте пішки, піднімайтеся сходами або добирайтеся на роботу на велосипеді.

3. Беріть день на психологічне відновлення, якщо відчуваєте необхідність

Наприклад, після завершення складного проєкту або особливо напруженого періоду. За час відгулу ви відновите сили і нагадаєте собі, що робота – це всього лише один аспект життя, а не все життя.

Ми не машини і не можемо постійно працювати з ідеальною ефективністю. Щоб бути зосередженим і продуктивним, протягом дня потрібні перерви, а протягом року – відпустки та відгули.

4. Відключайтеся від роботи, коли приходите додому

Особливо складно відволіктися від думок про роботу буває керівникам. Здається, що на такій посаді ви зобов'язані віддавати весь час проблемам співробітників і втіленню своїх ідей. Але така зосередженість з часом призводить до невдоволення і підриває щастя.

Не перевіряйте пошту і не заглядайте в робочі чати. Присвятіть вільний час виключно собі. Побудьте з близькими усвідомлено або займіться тим, що приносить вам задоволення.

5. Не прагніть виконати всі завдання поодинці

Зазвичай здається, що ми втрачаємо шанс отримати підвищення, якщо відмовляємося від якогось завдання. Але взявши на себе занадто багато обов'язків, ви зробите тільки гірше. Ви не будете справлятися, це призведе до стресу і проблем на роботі.

Не доводьте себе до вигорання. Делегуйте якісь обов'язки, якщо відчуваєте, що не справляєтеся.

Багатьом це дається важко. Здається, що все потрібно робити самостійно, інакше ти не професіонал. А якщо ти не намагаєшся вийти за межі своїх можливостей, значить, недостатньо прагнеш до успіху.

Але настає момент, коли переробка перестає підвищувати продуктивність. Зрештою, щоб ефективно працювати, потрібно бути здоровим, задоволеним і психологічно врівноваженим.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.