×
Поиск по сайту


Як пережити розлучення

5
березня
2023
Рогозна Юлія Анатоліївна7490Сім'я, дружба та стосунки /

Як пережити розлучення

Життя не закінчилося. І в цьому допоможе переконатися складений психологами план дій.

Чому вам погано з наукової точки зору

На самому початку стосунків у мозку виробляються окситоцин і дофамін. Коли партнер поруч і все добре, вмикається система заохочення і цілий коктейль гормонів викидається в кров. І нам здається, що ми щасливі.

Після розставання система заохочення перестає працювати, в організму починається ломка. Гормони стресу, що виробляються, впливають на імунну, травну та серцево-судинну системи.

Також активізуються системи, які відповідають за сприйняття болю. Саме тому мозку здається, що нам фізично боляче, хоча насправді з тілом усе гаразд.

Як пережити розставання

Дозвольте собі постраждати

Так, саме так. Не потрібно штучно бадьоритися. Хочеться плакати - плачте. Хочеться кричати - кричіть (тільки не забудьте про сусідів, які можуть вас почути). Співайте сумні пісні в душі. Дивіться запоєм серіали.

Вам будуть говорити, що всі розлучаються і не потрібно робити з цього трагедію. Не слухайте і не намагайтеся заховати біль. Ніхто не знає, що у вас на душі, крім вас. Якщо вам боляче, нехай буде боляче. Плачте, поки сльози не скінчаться, поки вам не полегшає або, принаймні, поки не настане спустошення.

Сили повернуться до вас, але потрібен час. У кожної людини цей час свій.

Не звинувачуйте себе

Рішення про розрив приходить не за один день. І навіть не за місяць. Найчастіше його супроводжує тривалий процес осмислення.

Причини можуть бути найрізноманітнішими. Але це не означає, що ви десь щось упустили. Це означає, що ви обидва вже давно почали втрачати контакт.

Відповідальність завжди лежить на обох, нехай і не завжди рівномірно. Не варто вираховувати, хто винен більше. Дивіться в майбутнє і не повторюйте своїх помилок.

Не звинувачуйте тільки себе. Так, ви могли б рідше дратуватися або менше вимагати. Але ж партнер міг би поговорити з вами про це.

Не намагайтеся повернути партнера

Якщо вам здасться, що в житті нічого більше не залишилося і потрібно все повернути, зупиніться. У вас говорить страх.

Після тривалих стосунків страшно залишатися самому. І це абсолютно нормальна реакція.

Не піддавайтеся страху. Не намагайтеся повернути колишнього приниженими проханнями. Навіть якщо він повернеться, нічого доброго з таких стосунків уже не вийде.

Займіться справою

Коли перший гострий біль мине, сходіть туди, куди не змогли або не встигли сходити разом. Дивіться фільми, які подобалися вам, але не подобалися вашому колишньому партнеру. Згадайте про занедбане під час стосунків хобі.

Робіть те, чого ніколи не зробили б разом. Це дозволить вам відчути свободу, якої раніше не було.

У багатьох містах зараз відкриті студії танців, малювання, ліплення з глини, в'язання або випалювання по металу. Пробне заняття часто безкоштовне. Чому б не спробувати? У гіршому випадку ви втратите годину. У кращому - знайдете справу, яку полюбите всією душею.

Рухайтеся

Одразу після розставання багато хто втрачає вагу, бо може голодувати цілими днями. Але коли ресурси організму зовсім виснажуються, прокидається апетит і вага починає зростати.

При цьому вам хочеться не просто їсти, а заїдати поганий настрій високовуглеводними продуктами: піцою, морозивом, шоколадом. Якщо при цьому ви мало рухаєтеся, вага зростатиме ще швидше.

Тому потрібно рухатися, нехай навіть по мінімуму.

Складіть список хороших речей

Думаєте, світ потьмянів і нічого хорошого не залишилося? Це не так. Ваш мозок просто реагує на стрес, і одного разу чорна смуга скінчиться.

А поки складіть список того хорошого, що у вас є. Робота, друзі, книжки, колекція марок або улюблених горняток, смак гарячої кави вранці, запах свіжоскошеної трави, похід по магазинах - усе, що приносить вам радість.

Регулярно додавайте до списку пункти, а коли буде зовсім погано - перечитуйте.

Змініть обстановку

Якщо все навколо нагадує про колишнього партнера, варто задуматися про зміну обстановки. Не виходить виїхати? Зробіть перестановку, купіть нові штори або посуд. Зміна колірної гами допоможе налаштуватися на інший лад. Експериментуйте.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.