×
Поиск по сайту


Що таке паранеопластичні синдроми

2
квітня
2024
Сиволап Олександра Андріївна1980Здоров'я

Що таке паранеопластичні синдроми

Паранеопластичним синдромом називають лабораторні та клінічні ознаки онкології. Їх виникнення пов'язують із виділенням клітинами пухлини певних молекул або реакцією організму на розвиток злоякісного новоутворення. Усі ці симптоми не залежать від росту пухлини або появи метастазів.

Різновиди паранеопластичних синдромів

Фахівці використовують різні класифікації паранеопластичних синдромів, але найпоширенішою з них вважається органно-системна. У цьому разі виділяють такі види:

 • дерматологічні симптоми (оперізувальний лишай, свербіж шкіри, жировий некроз тканин, гіперемія шкіри, чорний акантоз, іхтіоз набутого характеру, акрокератоз Базекса);
 • ендокринні порушення (гіпокальціємія, гіперкаліємія, синдром Кушинга);
 • шлунково-кишкові прояви (стрімка втрата ваги, порушення апетиту, непереносимість певних продуктів або запахів);
 • неврологічні ознаки (запаморочення, судоми, парастезії, порушення ходи, координації рухів, ністагм);
 • гематологічні порушення (лейкопенія, тромбоцитопенія, еритроцитоз);
 • нефрологічні симптоми (нефропатія, гломерулопатія, амілоїдоз);
 • порушення роботи опорно-рухового апарату (гіпертрофічна остеоартропатія, стеатонекротичний поліартрит, артрит, дерматоміозити).

Детальніше про види паранеопластичних синдромів, їхні симптоми та особливості розвитку читайте на сторінці https://www.clinic-target.com/paraneoplasticheskie-sindromy-vidy-simptomy-oslozhneniya/.

Причини появи паранеопластичних синдромів

Як саме в онкохворих розвиваються паранеопластичні синдроми до сьогоднішнього дня точно не встановлено. Відомо, що злоякісне новоутворення є чужорідним для організму людини, тому в разі його появи імунна система починає активно продукувати різні антитіла, спрямовані на придушення пухлини. Однак ці ж антитіла здатні негативно позначатися на роботі організму, через що відбувається пошкодження здорових тканин.

Крім цього, клітини пухлини можуть виробляти різні біологічно активні молекули, фактори запалення, гормони, ферменти. Усе це може негативно відобразитися на обмінних процесах, провокуючи різні метаболічні проблеми.

Що таке паранеопластичні синдроми – 2

Лікування і прогноз для пацієнта

Онкологи виділяють два напрямки в лікуванні паранеопластичних синдромів:

 1. Лікування безпосередньо новоутворення, яке спровокувало розвиток паранеопластичного синдрому. Якщо протипухлинна терапія буде успішною, симптоми можуть значно зменшитися або повністю зникнути.
 2. Проведення специфічної терапії, яка може вплинути на синдром та його симптоми. Для цього пацієнту можуть призначатися:
  • плазмоферез, під час якого з крові пацієнта видаляються "неправильні" антитіла;
  • гормональна терапія, завданням якої є придушення роботи імунної системи;
  • прийом препаратів, здатних коригувати різні зміни в роботі внутрішніх органів (відновлювати артеріальний тиск, нормалізувати кількість кальцію в крові тощо).

Поява будь-якого паранеопластичного синдрому вважається несприятливим фактором, що погіршує прогноз для пацієнта з онкологією. Але іноді правильно підібрана терапія пухлини дає змогу повністю позбутися таких проявів. Якщо ж симптоми виникнуть знову, це зазвичай вказує на рецидив захворювання.

Курс лікування паранеопластичних синдромів підбирається завжди індивідуально з урахуванням безлічі факторів. Пройти лікування різних видів раку і паранеопластичних синдромів можна в клініці Таргет https://www.clinic-target.com/. Тут допомогу надають провідні онкологи, які володіють сучасними методами лікування онкології та розробляють терапевтичний план персонально, з огляду на вид і стадію розвитку пухлини, наявні симптоми і загальний стан організму пацієнта.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.