×
Поиск по сайту


Як правильно поводитися в натовпі?

4
серпня
2022
Годунок Дмитро Федорович6220Виживання

Як правильно поводитися в натовпі?

Правила поведінки, які можуть урятувати ваше здоров'я і навіть життя, якщо ви раптом опинитесь у щільному натовпі.

1. Не намагайтеся пробитися в центр натовпу

Як правило, у прагненні глянути «що там відбувається» люди самі створюють тисняву, в якій важко дихати і де ніхто нічого не побачить, окрім перших рядів. У такій ситуації все одно неможливо нормально робити фотографії, записувати відео чи звук – не кажучи вже про те, аби щось розглянути. Якщо на масовому заході немає сидячих місць, або приходьте заздалегідь, щоб виявитися ближчим до сцени, або просто спокійно знаходитесь в натовпі там, де можна вільно стояти і рухатися.

2. Не нахиляйтеся підняти те, що впало

Якщо ви під час рух людей впустили рукавичку, кришку від фотоапарата, брелок від ключів або іграшку дитини, то найкраще, що можете зробити, просто піти далі за натовпом. Не намагайтеся різко зупинитися і підняти річ, що впала: вас можуть травмувати або ненароком збити з ніг.

3. Не починайте бігти за кимось чи проти натовпу

Якщо ви побачили знайомого або що хтось мчить чи відбігає, не починайте рухатися за ними. Спонтанний біг у натовпі, що спокійно стоїть або повільно йде (вхід на стадіон, вихід з концерту, рух учасників мітингу) може спровокувати паніку і є улюбленим прийомом тих, хто вирішив створити заворушення.

4. Не піддавайтеся на заклик «всім уперед!» від невизначеної людини з натовпу

До чогось закликати учасників будь-якого організованого заходу може лише людина зі сцени з числа організаторів. І навіть тоді вдумуйтесь у той наказ, прохання чи посил, який вам озвучують. Ви не безвольна істота, тому навіть в ейфорії, радості, роздратуванні чи напрузі намагайтеся розмірковувати над тим, що робите особисто ви, навіть якщо всі інші навколо кудись ідуть, тікають, щось кричать, кидають чи ловлять.

5. Уникайте контактів із людьми, які приховують своє обличчя

Це можуть бути спеціально підготовлені провокатори, співробітники силових відомств, люди зі злочинним наміром чи просто хулігани. У будь-якому випадку, якщо вони намагаються вас змусити щось робити, викликають на словесний чи фізичний конфлікт, скандують агресивні заклики або завдають бійку – вам варто швидше уникнути таких.

6. Не намагайтеся забратися на стовпи, козирки, огорожі

У бажанні сфотографувати або зняти на відео те, що відбувається, люди, які ніколи не займалися фізичними навантаженнями, раптово виявляють чудеса спритності і думають, що стали промисловими альпіністами та профі-фотографами. Якщо хтось твердо вирішив зламати собі ногу, руку чи шию, впасти на когось або впустити на учасників частину огорожі, може сміливо підніматися вище. Але ми радимо керуватися інстинктом самозбереження та здоровим глуздом, тому що жоден вдалий знімок у аматорському альбомі чи соціальній мережі не вартий вашого здоров'я. До того ж, охорона на таких заходах може неправильно витлумачити ваші наміри та застосувати жорсткі заходи.

7. Не надягайте довгі шарфи, сукні з подолом або шлейфом, взуття з довгими шнурками

У тисняві, тісноті та обмеженому просторі великий ризик зачепитися за щось або заплутатися. У випадку зі шнурками та шлейфом ви можете впасти, у випадку з шарфом – отримати травму шиї або зіткнутися з ризиком удушення.

8. Якщо ви раптом впали в натовпі, постарайтеся згрупуватись

Якщо так сталося, що ви втратили рівновагу і впали через причини, що залежать або не залежать від вас, негайно перевернуться на бік, згрупуйтеся, постарайтеся захистити руками голову. Якщо в цей момент натовп рухається, постарайтеся якнайшвидше піднятися хоча б на карачки і відповзти в бік від основного напрямку, в якому йдуть люди. Якщо ви побачили, що поряд з вами хтось упав, постарайтеся якнайшвидше підняти цю людину і допомогти їй вибратися з самої гущі натовпу.

9. Якщо ви помітили щось незвичайне, зорієнтуйтесь в атмосфері

Спалахи, вибухи, бійка, шум, дивний рух, поява в натовпі автомобіля чи іншого транспортного засобу, якого там не повинно бути, швидше за все, провокація або щось, що несе загрозу здоров'ю більшості присутніх. Не пробирайтеся ближче до цієї дивної події чи об'єкта. Утримуйте тих, хто хоче піти подивитися. Іноді краще оперативно піти до того, як переважна більшість зреагує. Не шуміть і не кричіть, щоб не спровокувати паніку. Відходити чи залишатися – виключно ваш вибір.

10. По можливості залиште дітей удома

Якщо тільки це не дитячий захід, в решті випадків – від концерту улюбленого гурту до політичного мітингу – залиште їх удома, з бабусею-дідусем, друзями сім'ї чи нянею. Діти завжди у програшному становищі в натовпі: вони менші, легші, повільніші, вразливіші і швидше втомлюються, піддаються паніці та негативному впливу того, що відбувається. Після отримання паспорта ваші діти можуть робити все, що вважають за потрібне. До того – нехай все ж таки спонукають вдома, особливо якщо захід буде напруженим, галасливим і багатолюдним.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.