×
Поиск по сайту


Що робити при пожежі?

3
серпня
2022
Масик Уляна Вадимівна5730Виживання

Що робити при пожежі?

Вивчіть цю інструкцію, щоб не панікувати у надзвичайній ситуації й урятувати себе та інших.

Дії при пожежі у будівлі

 1. Якщо побачите пожежу, що тільки починається, спробуйте загасити її вогнегасником або іншими підручними засобами: накрийте товстою ковдрою, засипте піском, залийте водою. Але ніколи не гасіть водою палаючу електропроводку та прилади, підключені до електромережі. Це надзвичайно небезпечно.
 2. Викличте службу пожежної охорони за номером 101 зі стаціонарного або мобільного телефону.
 3. Якщо знаєте, що вам не впоратися з вогнем, терміново залиште приміщення. Постарайтеся вивести з будівлі людей або хоча б попередити їх про пожежу. Не ризикуйте собою через цінні речі та інше майно.
 4. Вибирайте якомога безпечніший шлях евакуації. Не користуйтеся ліфтами під час пожежі. Спускайтеся тільки сходами.
 5. Якщо пожежа застане вас у школі, лікарні, університеті чи іншій громадській будівлі, на стінах ви, швидше за все, зможете знайти план евакуації. У разі потреби скористайтеся ним.
 6. Не біжіть навмання. Перед тим як відчинити закриті двері в палаючій будівлі, доторкніться до зворотної сторони долоні. Якщо відчуєте тепло рукою, не відкривайте: за нею вогонь.
 7. Якщо полум'я відріже шлях до виходу:
  • Ідіть у найвіддаленішу від вогню кімнату, щільно закрийте за собою всі двері. Відкрийте вікно (не робіть цього, якщо в кімнаті щось горить, інакше полум'я лише посилиться) або вийдіть на балкон і постарайтеся привернути увагу людей криками про допомогу. Помітивши вас, вони викличуть пожежників.
  • При можливості заткніть щілини між підлогою та дверима мокрою тканиною, відключіть електроенергію та перекрийте газ.
  • Якщо приміщення заповниться димом, дихайте через вологу тканину. Перевірте, чи щільно зачинені двері, і висуньте у відкрите вікно. Якщо доступу до нього немає або через вікно валить потік диму, тримайтеся якомога ближче до підлоги.
 8. Якщо вогонь охопив кімнату, спробуйте вибратися з вікна, використовуючи простирадла або інші підручні засоби як мотузки. У крайньому випадку вистрибніть надвір, але пам'ятайте: рятувальники не рекомендують стрибати з висоти, що перевищує два поверхи.

Дії при пожежі у транспорті

У наземному потязі

 1. Помітивши спалах, повідомте про надзвичайну ситуацію провідника або зв'яжіться через переговорний пристрій з машиністом. Виконуйте отримані інструкції.
 2. Якщо поговорити з персоналом не вдалося, перейдіть у сусідній вагон разом з іншими людьми та повідомте про пожежу іншим провідникам.
 3. В крайньому випадку використовуйте стоп-кран і залиште поїзд, що зупинився, через двері або вікна, допомагаючи іншим пасажирам.

В метро

 1. Якщо пожежа застигне вас у вагоні метро, ​​спробуйте ліквідувати вогонь. Закрийте вікна, дихайте через тканину, використовуйте вогнегасник або інші підручні засоби: щільний одяг та напої, що не містять спирту.
 2. По переговорному пристрою повідомте про ситуацію машиністу.
 3. Якщо вогонь вийде з-під контролю, відійдіть подалі від нього, опустіться вниз і чекайте на зупинку. Не використовуйте стоп-кран: поїзд рухається високою швидкістю і ви швидко дістанетеся до станції, де зможете отримати допомогу.
 4. Якщо потяг застрягне посеред тунелю, дочекайтеся повідомлення машиніста про те, що шляхи знеструмлені. Видавіть або розбийте вікна і залиште вагон, допомагаючи іншим. Потім прямуйте між рейками у бік руху поїзда.

На судні

 1. Виявивши пожежу на кораблі, негайно повідомте членів екіпажу.
 2. Виконуйте команди капітана. За потреби по судновому радіо або іншим способом пасажирам накажуть вийти з кают на палубу до рятувальних шлюпок. Виходячи, зберігайте спокій та допомагайте іншим.
 3. Якщо буде можливість, отримайте від членів екіпажу рятувальний жилет чи коло.
 4. Якщо вихід буде відрізаний вогнем або заблокований, щільно закрийте двері каюти, розбийте скло ілюмінатора і спробуйте вибратися. Потрапивши в глухий кут, зателефонуйте іншим пасажирам по мобільному, якщо є така можливість, і попросіть про допомогу. У крайньому випадку обмотайте голову та тіло мокрою тканиною і спробуйте прорватися через дим та вогонь.

У літаку

 1. Якщо ви першим виявите пожежу на борту, якнайшвидше повідомте членів екіпажу. Не панікуйте та виконуйте отримані від персоналу інструкції.
 2. Для захисту дихальних шляхів від диму використовуйте тканину, просочену будь-якою негорючою рідиною.
 3. Не намагайтеся розбити скло ілюмінатора або відкрити двері під час польоту: це може призвести до розгерметизації салону та аварії.
 4. Дочекавшись аварійної посадки, за командою йдіть до виходу біля крила. Не штовхайтеся. Якщо прохід у салоні буде заповнений людьми, пересувайтеся через сидіння.
 5. Не думайте про цінні речі, рятуйте своє та чужі життя.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.