×
Поиск по сайту


Що робити, якщо ви зустріли кабана?

6
серпня
2023
Троценко Тетяна Олегівна22150Виживання

Що робити, якщо ви зустріли кабана?

Не провокуйте звіра і постарайтеся швидше піти з його шляху.

Що робити, щоб уникнути зустрічі з кабаном

У місцевості, де водяться кабани, зустріч із ними цілком можлива. Але спеціально шукати контактів із людиною дикі свині не будуть. Любителі лісового відпочинку розповідають, що на віддалі від сіл і дачних селищ можна почути, як важкий звір пробирається крізь кущі. Часто це саме кабан – його вага може сягати 300 кг, тому тріск гілок і сучків чути здалеку.

Буває, що кабани з'являються і в населених пунктах. Так, восени 2022 року в пабліку одного з дачних селищ, розташованих поруч із Петербургом, з'явилося попередження: стадо промайнуло однією з окраїнних вулиць, варто бути уважними. Такі ситуації можуть трапитися там, де ліс починається одразу за будинками і присадибними ділянками.

Важливе правило: щоб не зіткнутися з агресивним кабаном, не варто до нього наближатися. Якщо ви перебуваєте в лісі й чуєте тріск гілок, що ламаються, краще бути обережним і не йти на звук, щоб подивитися, хто там шумить.

Варто запам'ятати: не можна наближатися до диких поросят. Якщо поруч буде самка, вона негайно кинеться захищати дитинчат. Причому напад може бути несподіваним. Найнебезпечніший період – квітень-травень, коли дитинчата з'являються на світ.

У жодному разі не треба намагатися годувати звірів. Також небезпечно наближатися до хворих і мертвих тварин. Якщо ви побачите пораненого звіра, варто повідомити про це в МНС.

Що робити, якщо кабан вас помітив

Дикий кабан дуже рідко нападає за своєю ініціативою. Набагато частіше його провокує людина.

Звір може кинутися, коли він поранений або розлючений. Тому не варто дражнити дику свиню. Наприклад, кидати в неї каміння або палиці, намагатися відігнати довгою гілкою – такі дії можуть призвести до великих неприємностей.

Краще навіть не намагатися стріляти у звіра або відганяти його ножем. Недосвідчений мисливець швидше поранить кабана, ніж укладе його одним ударом. А поранений звір завжди дуже небезпечний.

Якщо ви зустріли дикого кабана, постарайтеся не панікувати. Вам потрібно діяти швидко, але спокійно.

1. Спробуйте відлякати звіра

Якщо у вас є зброя, піротехнічні патрони або ракетниця – стріляйте вгору. Голосно кричіть, стукайте по металевих предметах – наприклад, по казанку або мисці. Має сенс узяти в ліс свисток із гучним і різким звуком і повісити його на шию. Ним можна скористатися, щоб відігнати різних диких звірів, зокрема й кабана.

Застосовуйте як захист вогонь. Наприклад, тримайте перед собою палаючу гілку або факел. Якщо ви залишаєтеся на ночівлю в лісі, можна спеціально приготувати кілька сухих гілок для цієї мети. Вогонь, як правило, здатний відігнати більшість диких тварин, і кабанів зокрема.

2. Не повертайтеся до звіра спиною і не тікайте

Це універсальне правило, і воно допомагає при зустрічі з найрізноманітнішими хижаками. Звірі сприймають того, хто біжить, як слабку істоту, яка вже готова здатися. Для хижака це легка здобич, тим більше що кабан може розвивати швидкість до 30 км/год. Тому, якщо він вас побачив, але не нападає, відступайте назад, не випускаючи звіра з поля зору.

Прагніть зайняти позицію, за якої між вами і твариною завжди будуть якісь перешкоди – стовбури дерев, кущі, бурелом. Якщо кабан зважиться напасти, йому буде складніше до вас дістатися.

3. Якщо кабан мчить на вас, різко йдіть убік

Ця тварина не здатна маневрувати – важкий кабан набирає інерцію і біжить по прямій. Тому, якщо він летить на вас, негайно йдіть з його шляху.

Можливо, у вас буде всього кілька секунд до зіткнення, тому не втрачайте ні миті. Велика ймовірність, що кабан, який набрав швидкість, пролетить повз, а потім не стане повертатися. При зустрічі зі стадом варто діяти так само.

Якщо поруч річка або озеро, можна зайти у воду і почекати, поки звір не піде.

4. Якщо звір не відстає, постарайтеся залізти на дерево

Буває, що кабана не вдається відігнати і він продовжує переслідувати людину. Якщо ви опинилися в такій ситуації, під час відступу шукайте дерево, на яке зможете забратися.

Можна влаштуватися навіть у невисокій розвилці – головне, щоб кабан не зміг дістати вас із землі. Стрибати цей звір не вміє, забратися на дерево він теж не в змозі. Тому він, найімовірніше, дуже скоро залишить вас у спокої.

Якщо ви залізли на дерево і почуваєтеся в безпеці, не варто злити кабана – наприклад, кидати в нього шишки. Він може залишитися поруч і чекати кілька годин, поки ви злізете.

Сидячи на дереві, теж можна спробувати відігнати кабана пострілами вгору, криками або трелями свистка. Або просто почекати, поки він втратить до вас інтерес, а потім спуститися і піти в безпечне місце.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.