×
Поиск по сайту


Що робити, якщо зустрів вовка

18
червня
2023
Андрушків Вікторія Омелянівна22040Виживання /

Що робити, якщо зустрів вовка

Як уникнути зустрічі з вовком

Зустріч із вовком – один із найстрашніших сценаріїв, який може розгорнутися в лісі. Висота хижака коливається в межах 66-86 сантиметрів, довжина тіла становить 105-160 сантиметрів – боротися з ним практично неможливо. А ще в нього 42 зуби, сильні ноги та інстинкти, що допомагають виявити страх потенційної жертви. На щастя, людина не найзвичніша здобич для вовків. Це не означає, що вони ігнорують людей, але нападають далеко не при кожній зустрічі. Але краще все ж знизити ймовірність зіткнення.

 1. Не ходити туди, де були помічені вовки. Навіть після того, як з'являється інформація про хижаків, багато людей все одно вирушають на їхню територію і вірять, що їм пощастить.
 2. Оцінювати ситуацію і не втрачати пильність. Вовчі сліди (вони схожі на собачі) – причина змінити маршрут і вирушити геть.
 3. Тримати дітей, хворих і літніх людей у центрі групи. Вовки завжди нападають на найслабших, тож їх потрібно прикрити тими, кого звірі вважають більш небезпечними. Велику групу людей, у якій немає очевидного кандидата на роль жертви, хижак може обійти.
 4. На привалі розводити багаття. Вогонь і дим відлякають тварину, якщо вона блукає поруч із вами.
 5. Прибирати за своїм собакою екскременти. Якщо ви взяли на прогулянку домашню тварину, то прибирайте за нею. В іншому разі можна привернути увагу вовка.

Що робити, якщо зустрів вовка

Якщо уникнути зустрічі не вийшло, доведеться перебороти страх і готуватися до сутички. На щастя, вона не гарантована – іноді можна перечекати.

 1. Заспокойтеся. Необдумане рішення може коштувати життя, тож необхідно зберігати самовладання навіть за дуже серйозного страху.
 2. Не повертайтеся до вовка спиною. Якщо ви вирішите втекти, то нічого не вийде - вовки здатні розвивати швидкість до 60 км/год. На розгін у них йде 4 метри, тож переслідування вийде коротким. За можливості ретируватися (наприклад, на найближче дерево) потрібно відступати спиною назад.
 3. Не робіть різких рухів. Будь-який різкий жест вовк може прийняти за запрошення до сутички.
 4. Не дивіться вовку в очі. Стежити за діями звіра доведеться за допомогою периферійного зору - прямий зоровий контакт сприйматиметься як агресія.
 5. Оцінюйте дії вовка і навколишнє середовище. Якщо хижак вирішить напасти, у вас має бути план. Для того щоб захищатися, краще мати щось за спиною - наприклад, дерево стане союзником і опорою. Але краще на нього залізти. Якщо поруч опинилася водойма, то можна зайти у воду по пояс - хижак за вами не піде.
 6. Дістаньте зброю. Якщо у вас немає із собою засобу самооборони, то відшукайте під ногами камінь або хоча б гілку. Навіть якщо вони не годяться як зброя, їх можна використовувати для залякування. Якщо все ж довелося битися, то бийте в ніс - це слабке місце хижака.
 7. Відлякуйте вовка. Якщо вовк почав наближатися, а відступати нікуди, можна спробувати налякати противника. Крики можуть змусити хижака засумніватися в доцільності нападу. Розмахуйте руками та стрибайте - так ви виглядатимете більшим і небезпечнішим ворогом.
 8. Киньте йому їжу. Якщо пощастить, то вовк відволічеться.

Що робити після зустрічі

 1. Ідіть, якщо вдалося уникнути сутички. Бігти не потрібно - вовк може спостерігати за потенційною жертвою і вичікувати ідеальний момент для нападу.
 2. Підготуйте зброю. Залишаючи місце зустрічі з твариною, не розслабляйтеся і готуйтеся до нового зіткнення. Буде краще, якщо до його початку у вашій руці опиниться хоча б камінь.
 3. Зробіть щеплення від сказу, якщо вовк вас вкусив. Цілком можливо, що хижак напав саме через сказ.
 4. Розкажіть людям про те, що зустріли вовків. Ця інформація може врятувати життя тих, хто збирається поїхати в ліс.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.