×
Поиск по сайту


Як уникнути нападу акули?

5
серпня
2022
Масик Уляна Вадимівна23440Виживання

Як уникнути нападу акули?

Акули – це грізні хижаки, але люди рідко потрапляють у їхнє меню. За фактами, набагато більше людей загинуло після нападу собак, бджіл, змій та багатьох інших тварин. Все ж таки, акули можуть бути дуже небезпечні і будь-хто, хто потрапляє на їхню територію, повинен з повагою ставитися до цієї риби. Якщо ви збираєтеся поплавати у водах, в яких живуть акули, знання того, як відбитися від акули буде дуже корисним, а найкраще, як знизити ризик бути атакованим.

Намагайтеся не плавати у водах, що кишать акулами

Найкращий спосіб уникнути нападу акул – це уникати місця, де водяться акули. Тобто не перебувати у відкритому океані, в гирлах річок та інших прибережних річках та озерах. Небезпечна акула-бик, зокрема, може вижити у прісній воді, і відомі випадки запливу цих великих акул вгору річками. Один із фактів: ці акули були помічені на відстані 4000 км (2500 миль) вгору по річці Амазонці. Якщо вам не вдається уникнути попадання у воду, намагайтеся уникати небезпечних для людей зони.

 • Зверніть увагу. Прибережні зони, де нещодавно були помічені акули, найчастіше позначаються знаками або ж, найчастіше, місцеві жителі попереджають про небезпеку. Не заходьте у воду, якщо вас попередили про це.
 • Уникайте місця з скелями або території між мілинами. Це улюблені місця полювання акул.
 • Уникайте місць, куди спадають стічні води та каналізація. Акул приваблюють такі місця. Звичайно, це не єдина причина уникати забрудненої води.
 • Уникайте купання у місцях, де кишить риба. Акули можуть припливати, щоб поласувати з мереж рибалок, або їх може залучити наживка і викинута риба. Навіть за відсутності рибальських човнів, якщо ви бачите чайок, що злітають у воду, є велика ймовірність рибної активності та годівлі.

Розрізняйте різні види акул

Існує більше ніж 300 видів акул, але лише кілька з них є небезпечними для людини. За фактом, три види – біла, тигрова та акула-бик – є причинами більшості інцидентів. Ці види акул широко поширені в прибережних водах у всьому світі, і якщо ви побачили або знаєте, що вони неподалік, одразу залиште воду. Океанська довгокрила акула найчастіше живе у відкритому океані і теж може виявляти агресивність. Дізнайтеся, які види акул можуть мешкати у водах, які ви плануєте відвідати, але знайте, що будь-яка акула довша 180 сантиметрів може бути потенційно небезпечною.

Як уникнути нападу акули? - 2

Тримайте при собі зброю

Якщо ви занурюєтеся у води, де можливо мешкають акули, майте при собі підводну рушницю або спис. Але не думайте, що тепер ви можете спровокувати атаку або помилково сподіватися на абсолютний захист від акул, все ж таки є ймовірність, що ця зброя врятує вам життя.

Одягайтеся правильно

Намагайтеся вибирати темний костюм, оскільки яскраві кольори з високим контрастом можуть привернути увагу акул. Не надягайте біжутерію, тому що відбите світло від таких прикрас дуже схоже на блиск луски риби на світлі, і це може зробити вас схожими на здобич. Прикрийте ваш глибоководний годинник рукавом плавального костюма. Намагайтеся прикривати різні за інтенсивністю засмаги частини тіла, оскільки це також може привабити акулу. Яскраво жовті та оранжеві кольори типові для рятувальних жилетів та плавальних пристроїв теж можуть залучати акул, правда якщо ви знаходитесь у відкритому океані, такі кольори також можуть привернути увагу ваших рятувальників.

Будьте уважні

Під час занурення, серфінгу або просто купання у вас можуть виникнути всілякі неприємності, в океані або прибережних річках, будьте завжди на чеку. Будьте обережні в будь-якій ситуації і уважні до речей, які вас оточують. Якщо ви помітили акулу, не випускайте її з поля зору до тих пір, поки не потрапите на берег або човен.

Рухайтесь спокійно

Уникайте хлюпання на поверхні води і намагайтеся плисти спокійно в будь-якій ситуації. Коли поруч акули, уникайте різких і безладних рухів, оскільки це може привернути їхню увагу до вас або, гірше за те, ви можете здатися пораненим. Якщо ви побачили акулу під час занурення, намагайтеся завмерти і не рухатися, щоб не привертати уваги і не здаватися загрозою акули.

Як уникнути нападу акули? - 3

Не плавайте поодинці

Якщо говорити про небезпеку пов'язану з акулами, ви не повинні плавати поодинці. Якщо поруч акули, краще бути з кимось. Мало ймовірно, що акули нападуть на групу людей, і якщо один із членів групи атакований, можна відразу допомогти. Під час занурення в оточенні акул один із членів групи повинен бути відповідальним за спостереження за акулами, щоб одразу повідомити, якщо з'явилися зміни в їх поведінці.

Визначайте агресивну поведінку

Акули, що пливе повільно і плавно, зазвичай не являє собою небезпеку. Вони можуть підпливти до пірнальників, але здебільшого лише з цікавості. Якщо акула починає робити різкі рухи, швидко чи безладно плисти, показує знаки агресії та роздратування – спрямовують грудні плавці вниз, закруглюючи спину, спрямовуючи голову вперед, плаваючи зигзагами – це можна розглядати як атаку.

Не заходьте у воду вночі і під час заходу сонця або світанку

Акули активно полюють у цей час доби, і їх набагато складніше розпізнати у темряві. Намагайтеся не плавати в місцях проживання акул під час похмурих днів, оскільки освітлення схоже на час заходу сонця і світанку.

Не заходьте у воду, маючи кровотечу

Якщо у вас є відкрита рана. Жінки повинні бути уважними до менструального циклу. Використання тампонів є обов'язковим.

Не провокуйте акул

Трохи менше половини задокументованих атак акул були наслідком провокації акул, зокрема, дайверами. Керуйтеся здоровим глуздом і дайте акулі її простір. Не намагайтеся зловити чи торкнутися акули. Не забивайте їх у кут і не намагайтеся підібратися ближче, щоб сфотографувати. Якщо вам потрібно близько підпливти, тримайте при собі зброю.

Поради

 1. Не тримайте домашніх тварин у воді. Їхні бризки та безладні рухи, у поєднанні з їх невеликим розміром, можуть привернути увагу агресивних акул.
 2. У той час, коли акули поширені по всьому світу, більшість атак відбувається у Флориді. До інших «гарячих точок» належать Австралія, Гаваї, Південна Африка та Каліфорнія.
 3. Якщо ви вирішили зануритися і в той же час рибалити (наприклад, з списом), не прив'язуйте ваш улов до тіла. Переконайтеся, що можете швидко відчепити улов, якщо побачите акулу. Відпустіть ваш улов побачивши акули і покиньте цю територію. Акула найімовірніше зацікавлена ​​більше у вашій рибі, ніж у вас.
 4. Уникайте плавання в темній і брудній воді, тому що шанси сплутати вас зі своїм звичайним уловом збільшуються (черепахи, тюлені і так далі).
 5. Уникайте плавання рано-вранці або ввечері/вночі, так як цей час є найбільш активним для годування акул і, знаходження поруч з берегом.
 6. Під час пірнання пливіть вниз. Якщо плавати на поверхні вас можуть переплутати з рибою.
 7. Якщо побачили акулу, вийдіть із води та попередьте інших. Якщо акула поводиться агресивно, будьте готові до самозахисту (вдарте акулу в ніс).
 8. Коли ви бачите тюленів, швидше за все там є і акули. Уникайте плавання або ходіння на байдарках у місцях проживання тюленів.
 9. Не надягайте широкий одяг. Він робить вас схожим на рибу, яка намагається вибратися.

Попередження

 1. Атаки великих та середніх акул дуже небезпечні та потенційно смертельні. Навіть менші акули (і деякі види риб) можуть завдати дуже хворобливих укусів, не провокуйте їх, і завжди будьте пильними.
 2. Наявність морських свинок та дельфінів не робить територію безпечною. Хоча цих тварин і вважають природними ворогами акул, вони все ж харчуються однією і тією ж здобиччю, і часто мешкають у тому ж регіоні.
 3. Будьте дуже уважні у каламутній воді. Коли видимість погана, ви можете бути схоплені зовсім не чекаючи цього. А також у низькій видимості, акула може прийняти вас за іншу тварину. Найчастішими атаками акул є атаки «укусила і відплила», коли акула кусає один раз і відпливає, найчастіше в каламутній воді або на узбережжі. Існує думка, що акула пробує на смак і коли розуміє, що здобиччю є людина, вона відпливає.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.