×
Поиск по сайту


Як захистити вікна від вибуху?

6
вересня
2022
Мазепа Наталія Романівна8790Виживання

Заклеєні навхрест вікна для захисту від уламків

Під час вибуху утворюється надзвукова вибухова хвиля, яка поширюється на кілометри (а то й на десятки кілометрів) від його епіцентру. Якщо на шляху вибухової хвилі постають певні об'єкти, вони приймають на себе навантаження. Як правило, першими від вибухової хвилі страждають вікна. Скло у вікнах прогинається і лопається від великого тиску. Через це уламки скла летять всередину приміщення, де можуть пошкодити майно та завдати шкоди людям, які знаходяться всередині.

Мішки можуть захистити від дрібних уламків

Щоб уберети вікна від руйнівного впливу вибухової хвилі, необхідно:

  1. Обклеїти кожне вікно навхрест скотчем. Це зменшить вібрацію скла і не дасть уламкам розлетітися, оскільки вони будуть аоєднані клейкою стрічкою.
  2. Поклети на вікна спеціальну тонувальну плівку. Зазвичай вона використовується для захисту приміщень від ультрафіолету, проте також підійде і для захисту від ударної хвилі.
  3. Закрити вікна щільним картоном або фанерою. Цей метод підійде в якості альтернативи, проте в такому випадку Ви наглухо перекриєте доступ сонячного світла до приміщення.

Варто розуміти, що вище перераховані методи захищають лише від вибухової хвилі і не забезпечують жодного захисту від уламків, які можуть поширюватися довкола в разі вибуху снаряду. Для захисту від уламків можна обкласти вікна зсередини і ззовні (при можливості) наповненими піском мішками. Від прямого потрапляння снаряду це не врятує, проте від дрібних уламків може допомогти.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.