×
Поиск по сайту


Що робити в разі зустрічі з бродячими собаками і як захистити себе в разі їх нападу?

6
серпня
2023
Годунок Дмитро Федорович10620Виживання

Що робити в разі зустрічі з бродячими собаками і як захистити себе в разі їх нападу?

Напад собак може закінчитися для людини тяжкими каліцтвами і навіть смертю. Нижче ми розберемо, як уникнути конфлікту з тваринами і мінімізувати втрати в разі невдачі.

Як не спровокувати собаку на напад

Багато людей, особливо ті, що бояться собак, вважають, що за гучним гавкотом обов'язково послідує напад. Водночас ці два види поведінки сильно різняться.

Кінологи розповідають, що найчастіше собаки гавкають через страх перед людиною або від невпевненості. В останньому випадку пес ніби попереджає: "Не підходь до мене, я божевільний".

Також собака може гавкнути від перезбудження або в спробі відігнати непрошеного гостя від своєї території. Як варіант - стало нудно, чому б не розважитися? При цьому така поведінка не передбачає атаки. Для неї потрібні вагомі причини.

Зазвичай собаки нападають, якщо людина заходить на значущу частину їхньої території. Наприклад, туди, де знаходяться їжа або цуценята.

Щоб не спровокувати напад, уникайте територій, на яких мешкають зграї. Якщо ж на вас загавкала самотня особина, зробіть вигляд, що ви не звернули на неї уваги. За можливості трохи відхиліться від наміченого шляху, щоб обійти пса хоча б за 2-3 метри.

Тримайте його в полі зору, але не дивіться в очі - це буде розцінено як агресія. Намагайтеся дотримуватися спокою. Не прискорюйте крок, не обертайтеся, не намагайтеся заговорити з собакою або привернути його увагу іншим чином.

Винятком є випадок, коли ви наближаєтеся до собаки ззаду, а він вас не бачить. Щоб не налякати пса, не зайвим буде заздалегідь видати якийсь неголосний звук, наприклад покашляти. Так ви уникнете переляку й агресії.

Як зрозуміти, що собака буде нападати, і що при цьому робити

Якщо собака гавкає на вас, але наближається неквапливо, - найімовірніше, тварина налякана і нападати не збирається. Продовжуйте прикидатися, що не звертаєте на нього уваги. Намагайтеся зберігати спокій і віддаляйтеся впевненим кроком.

Якщо пес не відстає, але все ще перебуває досить далеко від вас, можете зробити вигляд, що піднімаєте із землі палицю або камінь. Якщо щось подібне дійсно є в межах доступу, візьміть у руку ці нехитрі засоби оборони.

Кінологи розповідають, що цей спосіб може спрацювати, якщо собака не впевнений у собі й нападати, в принципі, не збирається. Однак якщо це не так, сам ваш нахил до землі може спровокувати його на атаку, причому в зону обличчя або шиї.

Ознаки, які вказують на те, що собака готовий напасти: сфокусований погляд і закам'яніле тіло. Якщо пес поводиться по-іншому, він поки що не збирається кидатися на людину. Однак поведінка тварини може змінитися будь-якої миті, тож, якщо собака підійшов близько, треба бути обережнішим.

Таким чином, якщо пес підійшов на відстань стрибка, нахилятися не варто. Можете крикнути: "Пішла геть! Фу!" або зробити вигляд, що у вашій руці вже щось є і що ви готові цим скористатися. Дійте впевнено - собаки відчувають страх і розгубленість і навряд чи злякаються тремтячої людини.

Якщо ви підозрюєте, що собака домашній - на ньому нашийник або ви раніше бачили його з господарем, спробуйте дати поспіль кілька команд: "Місце!", "Стояти!", "Сидіти!", "Фу!". Подібна серія може привести тварину в замішання.

Якщо жоден із методів не дав результатів, а ви бачите, що вона готується до нападу, час рятувати своє життя.

Як захищатися під час нападу собаки

Подальша ваша поведінка залежить від того, де відбувається напад.

Залізти якомога вище

Насамперед швидко озирніться навколо. Якщо поруч розташований дитячий майданчик, можна залізти на драбину або турнік, на який-небудь ґратчастий паркан або навіть припарковану машину. Відбиватися від собак краще з високої точки.

Щоб виграти час, можете кинути в бік собаки який-небудь предмет, а потім бігти до укриття.

Атакувати і йти

Якщо сховатися ніде, зробіть крок назустріч, крикніть і замахніться на тварину будь-яким підручним предметом, наприклад сумкою або шапкою.

Якщо тварина зупинилася і відступила, не переслідуйте, особливо якщо ви маєте справу зі зграєю - поки ви йтимете за ватажком, решта можуть накинутися на вас.

Зачекайте 5-10 секунд і продовжуйте рухатися за початковим маршрутом. Так собака зрозуміє, що ви не будете нападати, якщо вас залишать у спокої.

Якщо ж пес продовжує переслідування, знову розверніться, прикрикніть на нього і замахніться. Можливо, вам доведеться повторити ці дії кілька разів, але досить скоро все закінчиться: радіус території, яку захищає собака, невеликий, навряд чи він буде переслідувати вас більш ніж за 20 метрів.

Однак під час нападу домашнього собаки цей метод може і не спрацювати - все залежить від того, до чого звик пес.

Якщо домашнього собаку регулярно б'ють господарі, будь-який замах налякає його дуже сильно. Однак деякі породи, як-от амстаффи та пітбулі, не бояться болю, тож на спробу налякати їх таким чином не відреагують. Якщо в них є намір у вас вчепитися, то єдиний шанс не дати їм це зробити - штовхати ногами по морді, не даючи вкусити. І сподіватися, що господар недалеко і скоро вас врятує.

Якщо власник спостерігає за тим, що відбувається, але не намагається зупинити свого улюбленця, постарайтеся піти в місце, де господаря не буде видно. Коли пес втратить його з поля зору, він стане значно менш упевненим у своїх силах і з великою ймовірністю залишить вас у спокої.

Битися

Собака намагатиметься вкусити вас за ноги або за руки, якщо ви розмахуєте ними. У крайньому разі, наприклад якщо пес захищає цуценят, він може стрибнути на людину в спробі збити її з ніг.

Постарайтеся захистити тіло від укусів. Притисніть підбірок до грудей, щоб закрити шию. Якщо у вас є сумка або рюкзак, виставте їх уперед, щоб пес вчепився в простягнуту річ. У жодному разі не відпускайте - тягніть на себе.

Якщо ніякої поклажі немає, намотайте на передпліччя шарф, куртку, толстовку або щось інше. Підставте під укус цей валик з одягу.

Поки собака намагається вихопити у вас щит або розірвати його іклами, наносіть йому удари по вразливих частинах тіла: кінчику носа, переніссі, очах, потиличній частині, місцю за вухами, сонячному сплетінню, геніталіям, куприку, суглобам лап.

Також для самооборони можна застосувати:

  • Парасольку. Краще використовувати її відкритою, прикриваючи вразливі частини тіла або лякаючи собаку, раптово відкриваючи її перед мордою.
  • Що-небудь гостре: ніж, ручку, довгий ключ, металевий гребінець із гострим кінцем, каблук-шпильку. Якщо вдалося дістати предмет до нападу, спробуйте ткнути ним у вразливі місця, наприклад у ніс або очі.
  • Усе, що знайдете на землі: грудки снігу, великі камені, палиці, пісок, землю, камінчики. Великими і твердими предметами ви можете бити собаку, дрібні - кидати в морду, намагаючись потрапити в очі, ніс або пащу.
  • Те, що можна затиснути в кулаці, обтяжуючи удар. Це може бути запальничка або дрібниця.

Якщо собак кілька, не дайте себе оточити. Наприклад, знайдіть дерево або паркан, щоб притиснутися до нього спиною. Відбивайтеся, кричіть і кличте на допомогу.

Використовуйте будь-яку можливість, щоб піти з території, яку охороняє зграя. Але в жодному разі не біжіть - напевно вам не вдасться зробити це досить швидко.

Що робити після нападу

Якщо собака вас вкусив, прийшовши додому, промийте рану перекисом водню або великою кількістю води з милом. Окружність рани змастіть йодом і накладіть чисту пов'язку.

Якщо на вас нападав домашній собака, з'ясуйте в його господаря, чи є у тварини щеплення від сказу. Якщо ні, то її потрібно буде відвести до ветеринара для здачі аналізів на виявлення антетел до цього вірусу. У разі укусу бездомного пса зверніться до травмпункту для отримання допомоги.

Сказ - це невиліковне і дуже небезпечне інфекційне захворювання. Тому, якщо вам прокусили шкіру, обов'язково потрібно пройти екстрену вакцинацію. Вона включає всього шість уколів внутрішньом'язово - в плече.

Такі заходи ефективні в 96-98% випадків, але тільки якщо почати вакцинацію не пізніше ніж на 14-й день після зараження. Тож не зволікайте.

Які засоби захисту можна придбати

Якщо у вашому населеному пункті нерідко можна зустріти бродячих собак або цілі їхні зграї, про всяк випадок варто придбати засоби захисту.

Є кілька варіантів:

  1. Балончики-розпилювачі. Струмінь із суміші відлякувальних екстрактів вистрілює на відстань від 1,5 до 2 метрів. Це дає змогу відлякати тварину, не завдаючи їй шкоди. Водночас під час користування треба враховувати погодні умови. Якщо на вулиці вітер, струмінь знесе до того, як собака щось відчує.
  2. Електрошокер. Як правило, це легкі та компактні пристрої, які працюють на батарейках. Уже одного тріска електрики може бути достатньо, щоб відлякати собак. А розряд може допомогти при безпосередньому контакті з агресивною твариною.
  3. Ультразвукові відлякувачі. Це компактні пристрої на батарейках, часто доповнені ліхтариком. Відлякувач видає звукові хвилі з високою частотою, які не помітні людським вухом. Собаки ж його чують, відчувають дискомфорт і рятуються втечею.

Виберіть відповідний засіб і завжди носіть із собою.Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.